Notebookcheck
laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > Winbond: nowa fabryka na Tajwanie

Najlepsze na Amazon (dostawa do Polski)

Amazon po polsku

Winbond: nowa fabryka na Tajwanie

Tajwańska firma Winbond uruchomi kolejną fabrykę pamięci flash.

Zacznę od tego, że firma Winbond Electronics ma po kilka siedzib na Tajwanie, w Chinach i w USA a po jednej w Japonii i w Izraelu.

Tytułowa inwestycja ma być zlokalizowana w Kaohsiung (główny port handlowy Tajwanu), czyli w mieście liczącym ok. 2,8 mln mieszkańców a znajdującym się w południowo-zachodnim Tajwanie. Prace budowlane ruszą we wrześniu 2018 roku a zapełnienie fabryki maszynami jest planowane na rok 2020 (wtedy Winbond wprowadzi litografię 20 nm w miejsce obecnego procesu 25 nm). Po oddaniu do użytku ma ona pracować przez co najmniej dziesięć lat.

Równolegle firma Winbond chce zwiększyć obecne moce produkcyjne 12-calowych wafli krzemowych - z obecnych 480 tys. sztuk miesięcznie do docelowych 520 tys. (będzie to kosztować ok. 300 mln USD). Tym zajmuje się zakład zlokalizowany w centrum wyspy Tajwan.

Obecnie udział produkcji NOR flash i SLC NAND odpowiada za 47% przychodów firmy. Reszta jest uzyskiwana dzięki wytwarzaniu pamięci DRAM (53% wpływów). Cały czas mowa tu o tajwańskiej firmie Winbond.

Źródło: DigiTimes

Produkty i marki Amazon

Echo Dot (Alexa)
AmazonBasics (akcesoria)

» skomentuj na forum «

 

> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > Winbond: nowa fabryka na Tajwanie
13. czerwca 2018

 

Please share our article, every link counts!
C11:47 14.11