Motorola oficjalnie pobiera 250 euro za Moto G56. Cena ta od dawna jest podcinana w Internecie i już teraz oscyluje wokół 200 euro. Za to otrzymują Państwo 6,72-calowy smartfon z Android 15 i 8-rdzeniowym SoC MediaTek Dimensity 7060, który zapewnia głównie płynne działanie i lekkie gry.
Motorola oferuje obecnie Moto G56 tylko w jednej konfiguracji pamięci masowej online, a mianowicie 8 GB LPDDR4X RAM i 256 GB pamięci UFS 2.2, którą można rozszerzyć o maksymalnie 2 TB za pomocą gniazda microSD. Obiecane są cztery lata aktualizacji oprogramowania do 2029 roku, ale tylko dwie aktualizacje systemu operacyjnego do Android 17.
Wodoodporna obudowa z plecami z syntetycznej skóry
Nietypowo dla tego przedziału cenowego, Moto G56 oferuje obsługę eSIM i może pochwalić się stylowym etui z antypoślizgowym tyłem ze skóry syntetycznej, dzięki czemu Moto G56 wydaje się znacznie bardziej premium niż sugeruje jego cena. Moto G56 posiada również certyfikaty IP68 i IP69, co oznacza, że może wytrzymać zanurzenie na głębokość do 1,5 metra przez 30 minut bez uszkodzeń.
Tylko wyświetlacz IPS, ale bez PWM
W przeciwieństwie do wielu konkurentów w tym samym przedziale cenowym, Moto G56 rezygnuje z ekranu AMOLED, ale udaje mu się również uniknąć migotania PWM. Przy szczytowej jasności 908 cd/m², wyświetlacz IPS o jasności 1000 nitów i chroniony przez Gorilla Glass 7i, zapewnia solidną jasność, dzięki czemu nadaje się do użytku na zewnątrz, o ile unika się bezpośredniego światła słonecznego.
Ponadprzeciętna żywotność baterii
Moto G56 zapewnia ponadprzeciętną żywotność baterii 5200 mAh, którą można ładować za pomocą kabla z mocą do 30 watów. Wytrzymała ona 18 godzin i 30 minut w naszym teście Wi-Fi w świecie rzeczywistym, przewyższając nie tylko swojego poprzednika, model Moto G55ale także rywali ze średniej półki, takich jak Nothing Phone (2a) i Samsung Galaxy A35 5G. Co więcej, telefon Motorola można w pełni naładować w 1 godzinę i 18 minut za pomocą odpowiedniego zasilacza.
Jakie są wady?
Oprócz wspomnianego i niezbyt długotrwałego wsparcia systemu operacyjnego i wyświetlacza IPS, Moto G56 ma kilka innych wad. Ramki wyświetlacza są stosunkowo grube, Wi-Fi działa tylko z prędkością Wi-Fi 5, a niedokładny GPS nie jest idealny do nawigacji.
Proszę przeczytać pełną recenzję Motorola Moto G56 tutaj.