Notebookcheck Logo

Valve podobno pracuje nad emulatorem Android dla Steam

SteamDB zawiera nieznaną aplikację z grafiką Waydroid (źródło obrazu: Valve i SteamDB [edytowane])
SteamDB zawiera nieznaną aplikację z grafiką Waydroid (źródło obrazu: Valve i SteamDB [edytowane])
Znany leakster i poszukiwacz danych SteamVR, Bradley Lynch, donosi, że Valve pracuje nad emulatorem Android. Lynch zauważył pięć aplikacji w pakiecie na SteamDB, a dwie z nich wyświetlają nową grafikę, która odwołuje się do Waydroid, otwartego i darmowego emulatora Android.
Android Gaming Handheld Software Leaks / Rumors

Valve podobno pracuje nad zintegrowaniem emulatora Waydroid Android ze Steam. Dla tych, którzy nie wiedzą, Waydroid to emulator open-source Android który pozwala systemom opartym na Linuksie, takim jak Steam Deck, uruchamiać aplikacje Android za pośrednictwem przestrzeni nazw Linuksa.

Ten emulator o otwartym kodzie źródłowym umożliwia pełnoprawnemu systemowi Android pracę w kontenerze i może zapewnić wydajność zbliżoną do natywnej. Bradley Lynch, znany przeciek i poszukiwacz danych SteamVR, znalazł pakiet SteamDB zawierający pięć aplikacji. Dwie z nich wyświetlają nową grafikę, która odwołuje się do Waydroid.

Waydroid obecnie obsługuje procesory graficzne Intela i AMD, ale nie byłoby to problemem dla integracji Steam, ponieważ ta integracja byłaby prawdopodobnie dla Steam Deck. Posiada niestandardowy procesor AMD Zen 2 APU z procesorem graficznym RDNA 2. Jeśli to prawda, użytkownicy będą mieli łatwy sposób na uruchamianie większej liczby gier i aplikacji na przenośnym urządzeniu do gier.

SteamDB ujawnia, że Valve pracuje nad aplikacją Steam z logo Waydroid od 30 maja. Ostatnia aktualizacja w bazie danych pochodzi sprzed czterech dni, co oznacza, że prace nad integracją wciąż trwają. Bradley Lynch podaje dodatkowe informacje na ten temat w swoim tweecie, który został załączony poniżej, aby mogli go Państwo sprawdzić.

Proszę kupić handheld do gier Anberic RG353V Android od Amazon

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > Valve podobno pracuje nad emulatorem Android dla Steam
Abid Ahsan Shanto, 2024-07- 9 (Update: 2024-07- 9)