Notebookcheck Logo

Toyota prezentuje swój pierwszy prototyp elektrycznego pickupa jako zmodyfikowaną ciężarówkę Hilux Revo BEV

Elektryczny Hilux Revo (zdjęcie: Toyota)
Elektryczny Hilux Revo (zdjęcie: Toyota)
Do czasu wprowadzenia na rynek Cybertruck Tesli, może ona mieć istną nawałę konkurencji w kategorii elektrycznych pickupów i to nie tylko ze strony Forda czy Riviana. Toyota właśnie zaprezentowała swój pierwszy w pełni elektryczny pickup - Hilux Revo BEV.
E-Mobility

W ramach obchodów 60. rocznicy powstania tajlandzkiego oddziału Toyota Motors zaprezentowała niespodziewanie swojego pierwszego elektrycznego pickupa na baterie, nazwanego Hilux Revo BEV. Miejsce i czas ujawnienia elektrycznego Hiluxa sugeruje, że debiutancka elektryczna ciężarówka Toyoty może zostać wprowadzona na rynek azjatycki przed ewentualną premierą w Stanach Zjednoczonych.

Toyota pokazała pickupa wśród wielu z około 30 pojazdów koncepcyjnych, kiedy ogłosiła swoją strategię EV w zeszłym roku, ale był on w formie renderowanej, podczas gdy Hilux Revo był obecny na scenie z prezydentem Toyoty Akio Toyodą, w komplecie z niskoprofilowymi oponami i potężnym skrzydłem nad tylną częścią ciężarówki

Pan Toyoda milczał na temat szczegółów takich jak cena i specyfikacje, ale powtórzył, że całkowita i szybka elektryfikacja może nie być jedyną drogą do zrównoważonego transportu, a nawet może przynieść więcej szkody niż pożytku, gdy jest pospieszna:

Często jestem krytykowany w prasie, ponieważ nie zadeklaruję, że przemysł motoryzacyjny powinien zobowiązać się w 100% do BEV. Uważam, że musimy być realistami co do tego, kiedy społeczeństwo będzie w stanie w pełni przyjąć pojazdy elektryczne na baterie i kiedy nasza infrastruktura będzie mogła je wspierać na skalę. Podobnie jak w przypadku w pełni autonomicznych samochodów, którymi wszyscy mieli się już poruszać, uważam, że wprowadzenie BEV do głównego nurtu zajmie więcej czasu, niż chciałyby tego media. I szczerze mówiąc, BEV nie są jedynym sposobem na osiągnięcie światowych celów neutralności węglowej. Osobiście wolałbym skorzystać z każdej opcji, a nie tylko z jednej - z opcji takich jak bezemisyjne paliwa syntetyczne i wodór. Nadal uważam, że wodór jest równie obiecującą technologią dla naszej przyszłości jak BEV.

Toyota już od dłuższego czasu przoduje w technologii pojazdów hybrydowych i wodorowych, więc doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkich wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem, jakie niesie ze sobą obecne szybkie tempo elektryfikacji

Największy na świecie producent samochodów może być jednak zmuszony do wejścia w nową erę, ponieważ podobno jest na etapie gruntownej przebudowy strategii EV ( ) która może sprawić, że niektóre z pojazdów, o których mówiono na początku, zostaną wyrzucone, a na ich miejsce wprowadzone zostaną nowe, które będą od początku projektowane i produkowane z myślą o napędach elektrycznych.

Pobierz GOWE Toyota Hilux Double Beam Xenon Headlights with DRL Lens na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 12 > Toyota prezentuje swój pierwszy prototyp elektrycznego pickupa jako zmodyfikowaną ciężarówkę Hilux Revo BEV
Daniel Zlatev, 2022-12-18 (Update: 2022-12-18)