Notebookcheck Logo

Toyota ogłasza pivot samochodów elektrycznych z Lexusem na czele jako Sandy Munro mówi, że może dogonić Teslę

Elektryczny SUV Lexus RZ 450e z 2023 roku (zdjęcie: Toyota)
Elektryczny SUV Lexus RZ 450e z 2023 roku (zdjęcie: Toyota)
Nowy prezes Toyoty Koji Sato ogłosił dziś skład zarządu i ujawnił, że przyszłość firmy opiera się na elektryfikacji, samochodach interaktywnych i opcjach lokalizacyjnych. Pierwsze pojazdy z nową czysto elektryczną platformą pojawią się w 2026 roku jako modele Lexusa.
E-Mobility

Nowy prezes Toyoty wyszedł dziś na scenę, aby ogłosić nowe filary przyszłości firmy, a pierwszym z nich jest elektryfikacja jej floty za pomocą zupełnie nowej platformy zaprojektowanej od podstaw dla pojazdów zasilanych bateriami. Marka Toyota Lexus będzie prowadzić swoje szybkie parcie na elektryfikację, a pierwszy Lexus zbudowany na nowej platformie czysto EV pojawi się w 2026 roku, podczas gdy Toyota będzie wprowadzać inne pojazdy elektryczne, takie jak 2023 Lexus R450e w międzyczasie:

Teraz, gdy czas jest odpowiedni, przyspieszymy rozwój BEV dzięki nowemu podejściu. Konkretnie, do 2026 roku opracujemy dla marki Lexus pojazdy BEV nowej generacji, w których wszystko - od baterii i platformy po sposób budowy samochodu - zostanie zoptymalizowane pod kątem BEV, jednocześnie rozszerzając naszą obecną linię BEV...

Aby dostarczyć atrakcyjne BEV większej liczbie klientów, musimy usprawnić strukturę samochodu, a także - kierując się nastawieniem BEV-first - musimy drastycznie zmienić sposób prowadzenia działalności, od produkcji po sprzedaż i serwis. Lexus poprowadzi tę transformację...

Słuchając tego, co mają do powiedzenia samochody i kontrolując informacje w wyższym, bardziej zintegrowanym stopniu, możemy zwiększyć wartość samochodów w sposób dostosowany do każdego klienta, np. poprzez poprawę wydajności paliwowej, optymalizację jakości jazdy i wspieranie bezpiecznej jazdy".

Według znanego analityka branży motoryzacyjnej Sandy'ego Munro, "słonia" Toyoty nie należy lekceważyć ponieważ wielokrotnie widział, jak "zawracała wielką łodzią" i zdobywała rynek, na którym wcześniej nie miała doświadczenia. Jego zdaniem, jeśli Toyota naprawdę zdecyduje się skupić na rozwoju pojazdów elektrycznych, może "zmiażdżyć cię jak robaka", a nawet dogonić liderów w tej dziedzinie, takich jak Tesla, w ciągu kilku lat.

Nadchodzący prezes Toyoty Koji Sato zapowiedział dziś właśnie takie parcie na elektryfikację, wraz z nową strukturą zarządzania, której zadaniem będzie jej realizacja, jednocześnie zobowiązując się do zachowania bezkonkurencyjnej jakości produkcji Toyoty jako jej najważniejszego atutu. Oprócz elektryfikacji, Toyota postawi na inteligencję i interaktywność pojazdów, a także dywersyfikację w tym sensie, że firma będzie miała różne opcje dla różnych rynków i oferować pojazdy zasilane wyłącznie bateriami tylko tam, gdzie ma to sens.

"Sytuacja energetyczna jest różna na całym świecie. Chcemy pozostać w zgodzie z klientami na całym świecie i zapewnić zróżnicowane opcje" - dodał, synchronizując się z opinią odchodzącego CEO Toyody, że hybrydy i plug-iny mają do odegrania ważną rolę w przejściu na czystą energię, ponieważ nadal jest wiele miejsc z nieistniejącą infrastrukturą ładowania.

Pobierz GOWE Toyota Hilux Double Beam Xenon Headlights with DRL Lens na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Toyota ogłasza pivot samochodów elektrycznych z Lexusem na czele jako Sandy Munro mówi, że może dogonić Teslę
Daniel Zlatev, 2023-02-14 (Update: 2023-02-14)