Notebookcheck Logo

Toyota bZ3 electric sedan zapowiedziana, aby wziąć na Model 3 z niższą metką cenową i baterią BYD blade

Elektryczny sedan bZ3 jest nieco dłuższy od Modelu 3 (zdjęcie: Toyota)
Elektryczny sedan bZ3 jest nieco dłuższy od Modelu 3 (zdjęcie: Toyota)
Kolejny pojazd w stajni samochodów elektrycznych Toyoty z 2022 roku został właśnie zapowiedziany z podobno ceną sporo niższą niż jego bezpośredni konkurent Tesla Model 3. Toyota bZ3 jest nieco dłuższa od Modelu 3 i jest wyposażona w baterie i układ napędowy LFP firmy BYD.
E-Mobility

Po bZ4X SUV, Toyota zapowiedziała w tym roku kolejny pojazd elektryczny - sedan 2023 bZ3, opracowany we współpracy z głównym konkurentem Tesli - firmą BYD. Toyota China wzięła elementy układu napędowego, takie jak baterie i silnik, i zaprojektowała wokół nich nowy elektryczny sedan o wymiarach nieco dłuższych, ale węższych niż Model 3.

Podczas gdy oficjalna cena Toyota bZ3 nie została jeszcze ujawniona, automaker ujawnił, że istnieją wersje z bateriami fosforanowymi 49,92 kWh i 65,28 kWh, które są dobre dla 517 km (321 mil) i 616 km zasięgu na ładowaniu w zlokalizowanym standardzie testowym CLTC w Chinach, odpowiednio.

Cena Toyota bZ3 będzie prawdopodobnie dość przystępne, na podobno tagu startowego 28.000 USD, dość trochę niższe niż Model 3 w Chinach, ponieważ sedan ma tylko wersję RWD z jednym silnikiem elektrycznym, który różni warianty przez 135 kW lub 180 kW mocy wyjściowej. Opracowany wspólnie przez Toyotę, BYD i FAW Toyota, nowy elektryczny sedan bZ3 został wyprodukowany na nowej platformie e-TNGA firmy dla pojazdów elektrycznych.

Toyota podkreśliła, że wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie w zakresie hybrydowych pojazdów elektrycznych w takich funkcjach jak hamowanie regeneracyjne, aby uzyskać bardzo oszczędny i wydajny pojazd. W połączeniu z akumulatorami LFP firmy BYD w konstrukcji ostrza, która zwiększa ich wytrzymałość i bezpieczeństwo, bZ3 może być napędzany do 373 mil na jednym ładowaniu, twierdzi producent. Baterie są oceniane jako zachowujące 90% pojemności po 10 latach użytkowania, więc gwarancja bZ3 będzie prawdopodobnie również dość hojna.

Pobierz system infotainment z 10-calowym ekranem dotykowym Android do Toyoty Camry 2008-2011

Elektryczny sedan Toyota bZ3 może być wyceniony niżej niż Tesla Model 3
Elektryczny sedan Toyota bZ3 może być wyceniony niżej niż Tesla Model 3

Źródło(-a)

Toyota (Weibo)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 10 > Toyota bZ3 electric sedan zapowiedziana, aby wziąć na Model 3 z niższą metką cenową i baterią BYD blade
Daniel Zlatev, 2022-10-25 (Update: 2022-10-25)