Notebookcheck Logo

TikTok został ukarany grzywną w wysokości ~370 milionów USD za niewłaściwe przetwarzanie danych nieletnich użytkowników

TikTok zostaje poinformowany. (Źródło: TikTok)
TikTok zostaje poinformowany. (Źródło: TikTok)
Komisja Ochrony Danych Republiki Irlandii (DPC) stwierdziła, że TikTok naruszył różne aspekty RODO w odniesieniu do "dzieci-użytkowników". Gigantowi mediów społecznościowych grozi "nagana", a także wielomilionowa grzywna za pozorny brak zamknięcia luk, które mogły pozwolić na niebezpieczny poziom dostępu do osób poniżej 16 roku życia na jego platformie. Ma również trzymiesięczny termin na usunięcie tych uchybień.
Android Business Cyberlaw iOS Desktop Software Security

DPC DPC przedstawiło wyniki dochodzenia w sprawie nieprzestrzegania "obowiązków wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) w związku z przetwarzaniem danych osobowych dotyczących dzieci użytkowników" na dużej globalnej platformie TikTok.

Komisja twierdzi, że media społecznościowe nie utrzymał środków ochronnych w przetwarzaniu przedmiotowych danych od 31 lipca 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. W tym czasie, TikTok pozostawił ustawienie o nazwie Family Pairing w stanie, który mógł umożliwić każdej osobie dorosłej sparowanie swojego konta z kontem niepełnoletniego użytkownika, w sposób, który mógł również umożliwić "osobie niebędącej rodzicem lub opiekunem" DM osoby niepełnoletniej w wieku powyżej 16 lat.

DPC wskazał również https://www.dataprotection.ie/en/news-media/press-releases/DPC-announces-345-million-euro-fine-of-TikTok że "konta użytkowników dziecięcych były domyślnie ustawione jako publiczne", narażając tym samym osoby poniżej 13 roku życia na potencjalne ryzyko podczas korzystania z platformy, ponieważ ich treści byłyby dostępne dla każdego (na TikTok lub w inny sposób). Firma mogła być bardziej otwarta na tę sytuację, a jednak nie była, naruszając w ten sposób jeszcze więcej artykułów RODO.

Platforma została również uznana za winną "nakłaniania użytkowników" do mniejszej prywatności-mniej przyjazne dla prywatności ustawienia i opcje w trakcie rejestracji konta i podczas publikowania wideo, w podobnie podejrzany sposób.

Odpowiednio, TikTok został zobowiązany do naprawienia swoich uchybień opisanych w DPC w ciągu 3 miesięcy oraz do zapłaty 345 milionów euro (~ 371 milionów dolarów) opłat administracyjnych.

Kup Hohem iSteady M6 na Amazon

DPC przedstawia swoje ustalenia dotyczące potencjalnych rozbieżności w prywatności TikTok w ostatnim czasie. (Źródło: DPC)
DPC przedstawia swoje ustalenia dotyczące potencjalnych rozbieżności w prywatności TikTok w ostatnim czasie. (Źródło: DPC)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > TikTok został ukarany grzywną w wysokości ~370 milionów USD za niewłaściwe przetwarzanie danych nieletnich użytkowników
Deirdre O'Donnell, 2023-09-18 (Update: 2023-09-18)