Notebookcheck Logo

TSMC rozpoczyna w przyszłym tygodniu próbną produkcję chipsetu 2 nm nowej generacji Apple

TMSC rozpocznie w przyszłym tygodniu próbną produkcję chipsetów 2 nm Apple(Źródło: Bangyu Wang, Unsplash)
TMSC rozpocznie w przyszłym tygodniu próbną produkcję chipsetów 2 nm Apple(Źródło: Bangyu Wang, Unsplash)
Appleproducent chipów, TSMC, planuje w przyszłym tygodniu rozpocząć testową produkcję chipów 2 nm. Testy odbędą się w fabryce TSMC w Baoshan na północy Tajwanu. Apple w pełni przejdzie na proces 2 nm dla swoich niestandardowych układów krzemowych od 2025 roku.
Apple

Appleproducent chipów, TSMC, jest podobno przygotowuje się do rozpoczęcia próbnej produkcji chipów 2nm w przyszłym tygodniu, co będzie kamieniem milowym przed wprowadzeniem tej ekstremalnej technologii na rynek krzemowy Apple wiele lat później. Może to okazać się dużym zwycięstwem w kierunku lepszej wydajności i efektywności systemu dla Apple.

Próbna produkcja chipów 2 nm zostanie przeprowadzona w fabryce TSMC Baoshan w północnym Tajwanie. Chociaż zakład zainstalował sprzęt dostosowany do produkcji chipów 2 nm na początku tego roku, to dowodzi to, że firma nigdy nie przestaje wprowadzać innowacji w technologii półprzewodników.

Do 2025 roku Apple dokona pełnej migracji do procesu 2 nm dla swoich niestandardowych układów krzemowych oraz zwiększy wydajność i funkcjonalność swoich urządzeń. Świadczy to o zaangażowaniu Apple w innowacyjność i jak największy rozwój na granicy technologii chipów.

Masowa produkcja 2nm chipów dla TSMC ma rozpocząć się w przyszłym roku. W pierwszej kolejności zakłada się ustabilizowanie wydajności, a następnie zwiększenie prędkości produkcji. Przyspieszone ramy czasowe są dowodem na to, że jeśli chce się być w czołówce, firma powinna działać szybko w tej branży.

Chociaż TSMC nadal jest jedyną firmą, która może masowo produkować chipy 2 nm i 3 nm zgodnie ze standardem Apple, jej integralna rola w przyszłym rozwoju technologii chipów nie uległa zmianie. Dostępne moce produkcyjne TSMC dla chipów chipów 3 nm zostały już zarezerwowane przez Apple. Mówi się, że producent chipów potroi swoje moce produkcyjne dla tego węzła do końca tego roku, aby zaspokoić Apple rosnący popyt.

Powstałe w wyniku tej próbnej produkcji chipy 2 nm mogą po raz pierwszy pojawić się w po raz pierwszy pojawić się w serii Apple iPhone 17 w 2025 roku. Jeśli doniesienia są wiarygodne, ma to przynieść nowy wymiar wydajności i efektywności dla flagowych urządzeń Apple. To jeszcze bardziej charakteryzuje, jak poważnie Apple podchodzi do pozostawania w czołówce technologii chipów.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > TSMC rozpoczyna w przyszłym tygodniu próbną produkcję chipsetu 2 nm nowej generacji Apple
Aditya Rasik, 2024-07-10 (Update: 2024-07-10)