Notebookcheck Logo

SteamOS zyskuje nowe ulepszenia i poprawki błędów dzięki najnowszym aktualizacjom dla modeli Steam Deck i Steam Deck OLED

Valve wprowadziło kilka zmian do SteamOS 3 w ciągu ostatnich kilku dni. (Źródło obrazu: Valve)
Valve wprowadziło kilka zmian do SteamOS 3 w ciągu ostatnich kilku dni. (Źródło obrazu: Valve)
Valve zaoferowało kilka nowych aktualizacji dla SteamOS, który pozostaje na kompilacjach SteamOS 3. Teraz do SteamOS 3.5.15, zmiany przynoszą liczne poprawki błędów i udoskonalenia platformy Steam Deck, w tym dla modeli Steam Deck OLED.
Gaming Console Software

Valve kontynuuje dodawanie nowych funkcji i ulepszeń do SteamOS w tempie węzłów. Chociaż firma nie wprowadziła żadnych stabilnych aktualizacji do Steam Deck od kilku tygodni, była zajęta przygotowywaniem różnych zmian, które są gotowe do wypróbowania w programie Preview. Aby rozpocząć miesiąc, Valve dostarczyło SteamOS 3.5.14aktualizację, która wprowadziła następujące zmiany na wszystkich urządzeniach Steam Deck:

  • Poprawiona wydajność odbić ray tracingu w Persona 3 Reload
  • Nieznacznie poprawiono śledzenie narożników na gładzikach OLED na platformie Steam Deck
  • Naprawiono możliwą awarię sesji podczas podłączania wyświetlacza HDR
  • Naprawiono rzadką awarię sesji podczas zamykania aplikacji

Następnie firma wydała nową aktualizację klienta, która rozwiązuje zaległe problemy z wyskakującymi menu i innymi wyskakującymi oknami dialogowymi. Ta sama aktualizacja zawierała również poprawkę dla przycisku włączania Gyro, który "nie był respektowany", a także poprawki jakości życia, które pozwalały na używanie kontrolerów do kontynuowania lub odrzucania, gdy panele informacyjne obsługi kontrolera pojawiają się przed uruchomieniem gry. Co więcej, przycisk "Kalibracja żyroskopu" jest teraz wymieniony w szybkich ustawieniach konfiguracji kontrolera i nowej sekcji żyroskopu w edytorze układu kontrolera.

Co więcej, osobna aktualizacja naprawiła wiadomości o grach pojawiające się w niewłaściwej kolejności w kanale aktywności szczegółów gry, a także zduplikowany licznik znajomych, który mógł występować w kapsułach gier. Ponadto Valve dodało ikonę prywatności do osobistych statusów w grze, która znajduje się na górze listy znajomych podczas gry prywatnej i jest widoczna tylko dla użytkownika. Niedawno firma wydała SteamOS 3.5.15która ma poprawić obsługę awarii GPU i mapowanie gamy HDR na Deck OLED. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy zmiany te osiągną status stabilny. Więcej aktualizacji można jednak znaleźć na stronie Valve Steam Deck News Hub.

Źródło(a)

Steam (1) (2) (3) (4)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > SteamOS zyskuje nowe ulepszenia i poprawki błędów dzięki najnowszym aktualizacjom dla modeli Steam Deck i Steam Deck OLED
Alex Alderson, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)