Notebookcheck Logo

Steam: tylko nowsze systemy Windows

Nie jest tajemnicą, że wielu użytkowników jest bardzo przywiązanych do systemu Windows XP a nawet do mniej lubianego Windows Vista. Velve, firma stojąca za platformą Steam, ma dla nich złe wieści.

Z dniem 1 stycznia 2019 roku platforma Steam nie będzie dostępna dla użytkowników systemów operacyjnych Windows XP i Windows Vista. W każdym razie od nowego roku zarzucona zostanie pomoc techniczna i dostosowywanie Steam na potrzeby tych dwóch leciwych już odmian systemu Windows.

Na chwilę obecną wiadomo, że Steam Client (aplikacja po stronie komputera użytkownika) nie będzie działać na starych wydaniach Windows. Użytkownik komputera będzie zmuszony zainstalować nowszy system operacyjny - np. Windows 7 lub nowszy - lub przejść na system operacyjny Linux (tam też da się uruchomić część gier).

Takie a nie inne posunięcie może wynikać z tego, że oprogramowanie Steam opiera się o Chromium Embedded Framework (a przynajmniej tak było w przypadku Windows XP).

Nawet teraz użytkownicy Windows XP i Visty muszą się liczyć z możliwymi ograniczeniami i uciążliwościami, czyli brakiem dostępu do części z normalnie dostępnych funkcji.

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > Steam: tylko nowsze systemy Windows
Sylwester Cyba, 2018-06-14 (Update: 2018-06-14)