Notebookcheck Logo

Steam: Bardzo popularny RPG Rougelike obniżony o 90 proc

Kontynuacja Darkest Dungeon 2 została wydana 8 maja 2023 roku, ale nie została tak dobrze przyjęta przez graczy z 71% pozytywnych ocen. (Źródło: Steam)
Kontynuacja Darkest Dungeon 2 została wydana 8 maja 2023 roku, ale nie została tak dobrze przyjęta przez graczy z 71% pozytywnych ocen. (Źródło: Steam)
Darkest Dungeon znane jest z wysokiego poziomu trudności i cieszy się dużą popularnością wśród graczy, biorąc pod uwagę oceny. Na Steamie, ta gra RPG, która normalnie kosztuje 25 dolarów, jest prawie darmowa z 90-procentową zniżką.
Deal Gaming Desktop

Gra Darkest Dungeon została opracowana przez niezależne studio deweloperskie Red Hook Studios i wydana 19 stycznia 2016 roku. Gra RPG typu rougelike została bardzo dobrze przyjęta przez graczy. Na Steam Darkest Dungeon ma 91 procent pozytywnych ocen z ponad 115 000 opinii. Do 8 kwietnia, Steam oferuje oferuje grę z 90-procentową zniżką za 2,50 zamiast 25 dolarów. Pakiet Ancestral Edition który zawiera główną grę, ścieżkę dźwiękową i cztery dodatki DLC, jest również dostępny w znacznie niższej cenie: z 86-procentową zniżką za 7 zamiast 53 dolarów.

Mroczna historia, trudna rozgrywka

W Darkest Dungeon gracze dziedziczą posiadłość, która jest nawiedzana przez siły nadprzyrodzone. Zadanie: zebrać grupę poszukiwaczy przygód, zapuścić się głęboko w ruiny pod posiadłością, walczyć z czającymi się tam okropnościami i ocalić krainę przed zepsuciem. Oprócz mrocznej atmosfery, Darkest Dungeon oferuje złożoną narrację, która eksploruje niełatwe tematy, takie jak szaleństwo i rozpacz.

Pod względem rozgrywki Darkest Dungeon jest mieszanką roguelike, dungeon crawlera i gry strategicznej. Gracze rekrutują i zarządzają drużyną bohaterów o różnych umiejętnościach - w tym krzyżowców, łowców nagród i okultystów - i walczą przez niebezpieczne lochy, które są generowane proceduralnie i stale się zmieniają. Turowe bitwy mogą być czasami dość trudne - a jeśli bohater zginie, pozostaje martwy. Gracze muszą więc pogodzić się ze stratami.

Kolejnym wyzwaniem jest system stresu, który symuluje obciążenie psychiczne postaci. Bohaterowie mogą gromadzić stres poprzez walkę i eksplorację, co może prowadzić do szeregu stanów psychicznych, które wpływają na wydajność. Postacie mogą na przykład popadać w paranoję, poczucie beznadziei lub niepokój. Stres może zostać złagodzony w Hamlet (wiosce, a także bazie gracza) poprzez szereg działań - takich jak wizyta w tawernie. Gracze muszą więc zarządzać nie tylko fizycznym, ale i psychicznym zdrowiem swoich postaci, co powinno sprawić, że Darkest Dungeon będzie wyzwaniem nawet dla doświadczonych fanów gatunku.

Ceny mogą ulec zmianie. Oferta była dostępna w momencie publikacji artykułu, ale może być ograniczona czasowo lub ilościowo.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Steam: Bardzo popularny RPG Rougelike obniżony o 90 proc
Marius Müller, 2024-04- 2 (Update: 2024-04- 2)