Notebookcheck Logo

Sony Xperia VI zadebiutuje miesiąc po Samsungu Galaxy S24 z nowym 6-krotnym teleobiektywem optycznym

Xperia 1 VI prawdopodobnie zachowa charakterystyczne dla Sony proporcje 21:9, na zdjęciu poprzednik. (Źródło obrazu: Notebookcheck)
Xperia 1 VI prawdopodobnie zachowa charakterystyczne dla Sony proporcje 21:9, na zdjęciu poprzednik. (Źródło obrazu: Notebookcheck)
Podobno Sony zamierza wprowadzić na rynek swój kolejny flagowy model Xperia 1 za mniej niż sześć miesięcy. Według nowych plotek, Sony Xperia 1 VI pojawi się podczas MWC 2024 z ulepszoną optyką teleobiektywu.
Android Smartphone Camera Leaks / Rumors

Według doniesień, Sony zamierza dołączyć do Samsunga i Xiaomi, wypuszczając swój kolejny flagowiec wcześniej w roku kalendarzowym niż dotychczas. Jak już wspomnieliśmy w odniesieniu do do serii Galaxy S24qualcomm ma wprowadzić na rynek Snapdragon 8 Gen 3 zaledwie 11 miesięcy po premierze swojego poprzednika. W związku z tym oczekuje się, że różni producenci Android OEM pójdą w ich ślady, a seria Galaxy S24 ma rzekomo zostać wprowadzona na rynek w styczniu 2024 roku.

W ostatnich latach Sony stopniowo przyspieszało premiery swoich flagowych modeli Xperia 1. Na przykład, podczas gdy firma ogłosiła Xperia 1 III w kwietniu, słuchawka pozostawała w zawieszeniu do sierpnia tego samego roku. Niestety, od tego czasu utrzymują się długie czasy realizacji dla serii Xperia 1, w szczególności tegorocznych Xperia 1 V. Jeśli nowe plotki są prawdziwe, Xperia VI może zadebiutować podczas MWC 2024, które GSMA będzie gospodarzem między 26 a 29 lutego.

Co więcej, mówi się, że Sony pracuje nad większą liczbą zmian niż obowiązkowa aktualizacja doSnapdragon 8 Gen 3. Podobno firma opracowuje Xperię 1 VI z ulepszonym teleobiektywem, który może przyćmić te w innych nowoczesnych flagowcach, takich jak Galaxy S23 Ultra i iPhone 15 Pro Max. Podczas gdyXperia 1 Vnie jest garbata w tym obszarze, Xperia 1 VI podobno obsługuje 6-krotny zoom optyczny z ekwiwalentem ogniskowej 140 mm.

(Źródło obrazu: Reddit)
(Źródło obrazu: Reddit)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > Sony Xperia VI zadebiutuje miesiąc po Samsungu Galaxy S24 z nowym 6-krotnym teleobiektywem optycznym
Alex Alderson, 2023-09-18 (Update: 2023-09-18)