Notebookcheck Logo

Samsung wprowadzi pasywne wykrywanie nieregularnego tętna do serii Galaxy Watch4, Galaxy Watch5 i Galaxy Watch6

Samsung teaserował kolejną nową funkcję zmierzającą do One UI 5 Watch. (Źródło obrazu: Samsung)
Samsung teaserował kolejną nową funkcję zmierzającą do One UI 5 Watch. (Źródło obrazu: Samsung)
Samsung ogłosił, że seria Galaxy Watch6 będzie jego pierwszym smartwatchem zdolnym do ostrzegania ludzi o nieregularnym rytmie serca bez ręcznego wykonywania elektrokardiogramu (EKG). Firma ma nadzieję wprowadzić tę samą funkcjonalność do wszystkich smartwatchów z interfejsem One UI 5 Watch, obejmujących serie Galaxy Watch4 i Galaxy Watch5.
Galaxy S Smartwatch Wearable Software

W zeszłym tygodniu Samsung zaprezentował One UI 5 Watch, pierwszą dużą aktualizację platformy One UI Watch od zeszłorocznego One UI Watch 4. Następnie firma potwierdziła, że oprogramowanie będzie wyposażone w pasywne wykrywanie nieregularnego rytmu serca po zatwierdzeniu przez FDA w USA. Dla kontekstu, seria Galaxy Watch5 mogła już wykrywać nieregularne tętno, ale tylko przy otwartej aplikacji EKG i podczas wykonywania elektrokardiogramu.

Jak pokazują poniższe obrazy, One UI 5 Watch powinien powiadomić użytkownika, gdy wykryje nieregularny rytm serca, dubbingowany Irregular Heart Rhythm Notifications (IHRN). Według Samsunga, funkcja jest opt-in, co będzie można zrobić za pośrednictwem aplikacji Samsung Health. Po włączeniu, One UI 5 Watch będzie automatycznie zbierał dane z czujnika tętna, aby wykryć arytmię serca.

Samsung zadebiutuje IHRN w "nadchodzących urządzeniach Galaxy Watch jeszcze w tym roku". Innymi słowy, funkcja wystartuje wraz z serią Galaxy Watch6, która będzie dostępna w wielu stylach i rozmiarach. Jednak funkcja jest również skierowana do serii Galaxy Watch4 i Galaxy Watch5, przypuszczalnie za pośrednictwem ich aktualizacji One UI 5 Watch. Samsung nie określił jeszcze terminu aktualizacji One UI 5 Watch, ale IHRN będzie prawdopodobnie ograniczony do rynków, na których Samsung uzyskał zgodę regulatora.

(Źródło obrazu: Samsung)
(Źródło obrazu: Samsung)
(Źródło obrazu: Samsung)
(Źródło obrazu: Samsung)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Samsung wprowadzi pasywne wykrywanie nieregularnego tętna do serii Galaxy Watch4, Galaxy Watch5 i Galaxy Watch6
Alex Alderson, 2023-05-11 (Update: 2023-05-11)