Notebookcheck Logo

Test Dell Vostro 3750

Największy laptop z rodziny Vostro występuje w trzech wersjach kolorystycznych i różnych konfiguracjach sprzętowych. Na testy trafiły dwa egzemplarze brązowe, z których jeden posiadał procesor i3-2310M i zintegrowany układ graficzny, a drugi - procesor i5-2410M i odrębną kartę GeForce GT 525M.

Obudowa

Vostro po faceliftingu
Vostro po faceliftingu
trzy wersje kolorystyczne
trzy wersje kolorystyczne

Odświeżona obudowa modelu 3750 prezentuje się znajomo. Najnowsza seria laptopów Vostro jest dostępna w tych samych wersjach kolorystycznych, co poprzednia: srebrnej (Aberdeen), brązowej (Brisbane) oraz bardziej ekstrawaganckiej czerwonej (Lucerne). W porównaniu z Vostro 3700 modyfikacjom uległo kilka widocznych z zewnątrz elementów. Jedna z zastosowanych zmian dotyczy zawiasów, które przesunięto z tylnej krawędzi nieco do przodu. Pokrywa ekranu nie zachodzi więc za tył laptopa. Dell Vostro 3750 otrzymał także nową klawiaturę wyspową osadzoną na błyszczącej tafli. Postanowiono również zmienić rozmieszczenie poszczególnych interfejsów.

Obudowa nowego Vostro to umiejętne połączenie aluminium z plastikiem. Obejmujące całą konstrukcję matowe powierzchnie wydają się miłe w dotyku i w mniejszym lub większym stopniu odporne na zarysowania oraz zabrudzenia spowodowane np. osadzaniem się kurzu. Jakość wykonania stoi ogólnie na dobrym poziomie, ale nie jest też bez zastrzeżeń. Pomimo zmian konstrukcyjnych omawiany notebook zachował praktycznie te same wymiary oraz masę (około 3 kg), którymi cechowało się Vostro 3700. Wygodniejszym z punktu widzenia użytkownika mobilnego będzie zatem mniejsze Vostro 3550.

Sztywność obudowy nie budzi w zasadzie powodów do narzekań. Powierzchnie notebooka uginają się nieznacznie jedynie przy silnym naduszaniu wybranego punktu. Martwić może natomiast fakt, iż podczas wywierania nacisku na miejsce podparcia dłoni z lewej oraz prawej strony gładzika można zauważyć było luki w spasowaniu poszczególnych elementów obudowy. Podobny defekt ujawnił się przy dociskaniu ramki ekranu. Obszar bloku numerycznego klawiatury okazał się mniej odporny na uginanie, niż jej pozostała część. Dzieje się tak najprawdopodobniej z powodu napędu DVD, który zamontowano poniżej. Aluminium, z którego wykonano pokrywę wyświetlacza, sprawia, że sama powierzchnia wieka jest odporna na wyginanie. Jej dociśnięcie wywołuje jednak drobne zakłócenia w wyświetlanym obrazie.

Metalowe zawiasy są masywne i przytrzymują klapę na tyle mocno, by nie dochodziło do kiwania się ekranu. Do jej otwarcia trzeba używać obu rąk. Maksymalny kąt rozwarcia ekranu wynosi 130°. 

Na spodzie obudowy znajdują się pokaźnych rozmiarów pokrywa serwisowa oraz 6-komorowy akumulator, który niezależnie od koloru obudowy jest matowo czarny.  Za pokrywą znajduje się miejsce na dwa moduły pamięci RAM (maksymalnie 8 GB) oraz dysk twardy, którego wysokość nie może przekraczać 9 mm. Wymiana tych dwóch elementów wyposażenia nie jest skomplikowana. Pozostałe podzespoły są natomiast niedostępne dla użytkownika.


lewy bok: eSATA/USB 2.0, HDMI, gniazda audio, czytnik kart
lewy bok: eSATA/USB 2.0, HDMI, gniazda audio, czytnik kart
prawy bok: ExpressCard/34, napęd optyczny, 2x USB 3.0, USB 2.0
prawy bok: ExpressCard/34, napęd optyczny, 2x USB 3.0, USB 2.0
przód: kontrolki stanu urządzeń
przód: kontrolki stanu urządzeń
tył: RJ-45, VGA (D-Sub), akumulator, blokada Kensingtona, gniazdo zasilania
tył: RJ-45, VGA (D-Sub), akumulator, blokada Kensingtona, gniazdo zasilania

Dell wykorzystał gabaryty obudowy na tyle umiejętnie, aby zaoferować w Vostro 3750 naprawdę wysoki standard opcji połączeniowych. Na samym tylko lewym boku umieszczono kolejno kombinowany port eSATA/USB 2.0, wyjście HDMI, gniazda mikrofonowe i słuchawkowe oraz, najbliżej frontu, uniwersalny czytnik kart pamięci 8 w 1. Wymieniony interfejs HDMI 1.4a umożliwia połączenie z odbiornikiem obsługującym technologię 3D i posiada zintegrowany kanał Ethernet High Speed (HDMI Ethernet Channel). Z drugiej strony obudowy umieszczono trzy porty USB, z których dwa to porty USB 3.0. Znajdują się tam również standardowy napęd optyczny DVD Optiarc oraz gniazdo ExpressCard/34. 

Przeniesienie zawiasów na górę jednostki zasadniczej pozwoliło zagospodarować tylną ściankę obudowy. Oprócz blokady Kensingtona zainstalowano tam wyjście VGA oraz gniazdo sieciowe RJ-45. W praktyce jest tam wystarczająco dużo miejsca, aby można było bez przeszkód zmieścić jeszcze kilka innych interfejsów. Na szczęście jednak najczęściej używane porty USB znalazły się daleko z tyłu po prawej stronie komputera. 

Choć Vostro 3750 został wyposażony w czytnik linii papilarnych, nie posiada oprzyrządowania na miarę rasowego laptopa biznesowego. Brak w nim chociażby układu szyfrowania danych TPM. Dell nie pokusił się także o gniazdo stacji dokującej czy udostępnienie dla tego modelu portu dla dodatkowego akumulatora podłączanego na spodzie komputera.

Osprzęt

Jednym z najważniejszych elementów nowo zastosowanego wzornictwa jest klawiatura z wyspowym układem klawiszy, które osadzono na czarnej tafli z połyskującą powierzchnią. Za sprawą sporej ilości miejsca między klawiszami oraz półprzezroczystym oznaczeniom poszczególnych płytek może ona na pierwszy rzut oka imponować. Tym bardziej, że klawiatura w Vostro 3750 jest podświetlana. Niestety funkcji tej nie można konfigurować, a mechanizm podświetlania nie został wyposażony w czujnik światła z otoczenia.  

Dzięki wystarczająco dużej obudowie klawiatura w omawianym notebooku posiada odrębny blok numeryczny, którego zabrakło w Vostro 3550. W obu modelach obszar po prawej stronie klawiatury (nad napędem optycznym) jest jednak tak samo podatny na uginanie. 

Na klawiaturze pisze się wygodnie, a ewentualnych problemów nie powinni mieć nawet ci użytkownicy, którzy piszą dużo i często. Jest to możliwe dzięki standardowym rozmiarom klawiszy, których płytki mają 14x14 mm. Klawisze stawiają przy tym dogodny opór, ale skok mógłby być nieco krótszy. 

Z prawej strony za klawiaturą znajdują się trzy klawisze szybkiego dostępu. Do dwóch z nich producent przypisał fabrycznie aplikacje Mobility Center oraz Dell Support Center. Trzeci klawisz można z kolei konfigurować wedle własnych potrzeb.

Dell zastosował ten sam gładzik z osobnymi klawiszami myszy, co w modelu Vostro 3700. Przekonujące wydają się być przede wszystkim wymiary jego płytki dotykowej, której przekątna wynosi 11,2 cm (boki to 100 i 56 mm). Nieco szorstka powierzchnia z obsługą dotyku wielopunktowego ułatwia pracę i umożliwia precyzyjne sterowanie kursorem. Gładzik posiada wydzielone obszary do przewijania zawartości ekranu, które trzeba aktywować samodzielnie. Dostępne w oprogramowaniu opcje ustawień pozwalają na łatwą, szczegółową konfigurację urządzenia.

Vostro 3750 został wyposażony w  kamerkę internetową 2 MPx, którą zamontowano nad wyświetlaczem. Do jej obsługi służy zainstalowane przez producenta oprogramowanie Dell Webcam Central. Zarówno obraz wideo, jak i robione przy użyciu omawianej kamerki zdjęcia cechują się dobrą jakością. Rozsądnie przedstawia się też kwestia jakości dźwięku uzyskiwanej podczas prowadzenia rozmów przez Skype. Pomocny okazuje się tutaj zestaw mikrofonów cyfrowych, które redukują odgłosy z otoczenia.

klawiatura QWERTY (fot. Dell)
klawiatura QWERTY (fot. Dell)
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

Dell Vostro 3750 został wyposażony w ekran 17,3" z matową powierzchnią o proporcjach 16:9, którego natywna rozdzielczość to 1600x900 pikseli.

Zasadnicze pytanie dotyczy jakości obrazu, którą można uzyskać na ekranie montowanym w tym niedrogim w sumie notebooku. Przeprowadzone testy wykazały niestety, że matryca AUO (model AUO129E) nie należy do najlepszych. Maksymalna wartość podświetlenia wyniosła 221 cd/m², przy czym średnia luminancji z wszystkich punktów pomiarowych to 203,3 cd/m². To przeciętne wyniki. Powodem do narzekań są stosunkowo duże różnice w podświetlaniu różnych obszarów ekranowej. Wskaźnik rozświetlenia matrycy testowanego laptopa wyniósł zaledwie 77%. Różnice są szczególnie dobrze widoczne podczas wyświetlania czarnego obrazu, gdzie wybrane obszary cechuje czerń o większej głębi.

204
cd/m²
198
cd/m²
170
cd/m²
205
cd/m²
221
cd/m²
189
cd/m²
216
cd/m²
219
cd/m²
208
cd/m²
podświetlenie ekranu
AUO129E tested with Gossen Mavo-Monitor
maksimum: 221 cd/m² (Nits) średnia: 203.3 cd/m²
rozświetlenie: 77 %
na akumulatorze: 192 cd/m²
kontrast: 187:1 (czerń: 1.18 cd/m²)52.9% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
77.2% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
51.2% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)

Pozostałe wartości uzyskane podczas testów wcale nie wyglądają lepiej. Słaby kontrast (187:1) jest rezultatem zbyt wysokiego poziomu czerni (1,18 cd/m²), który w wyświetlaczach dobrej klasy wynosi 0,4 cd/m². Ważnym elementem dla zastosowań profesjonalnych jest zakres uzyskiwanej palety barw. Możliwości Vostro 3750 wykraczają tu poza granice podstawowej palety sRGB. Sporo brakuje mu jednak pod tym względem do wyświetlaczy montowanych np. w najnowszej generacji MacBooków Pro 15 (wersja z matowym wyświetlaczem) czy wzorcowego Della SXPS 16 z ekranem RGB LED.

Dell Vostro 3750 a przestrzeń sRGB (siatka)
V3750 a sRGB
Dell Vostro 3750 a Samsung RF711 (siatka)
V3750 a RF711
Dell Vostro 3750 a Apple MacBook Pro 15 (siatka)
V3750 a MBP 15
Dell Vostro 3750 a Dell Studio XPS 16 RGB LED (siatka)
V3750 a SXPS 16

W przeciwieństwie do urządzeń wyposażonych w błyszczące matryce typu glare, omawiany model Vostro radził sobie całkiem przyzwoicie podczas testów przeprowadzanych na dworze. Obraz mógłby być przy tym nieco jaśniejszy, ale na matowej powierzchni ekranu nie pojawiały się przynajmniej irytujące odblaski. 

Oferowany zakres kątów widzenia nie odbiega od najczęściej spotykanego w notebookach standardu, a tym samym nie jest szczególnie imponujący. W osi poziomej wynosi około 135°, choć w jego obrębie występuje spadek jasności obrazu. W pionie wystarczy natomiast drobna korekta ustawienia ekranu względem pozycji idealnej (na wprost), by zaobserwować efekt prześwietlenia lub negatywu.

Osiągi

GPU-Z (GeForce GT 525M)
GPU-Z (GeForce GT 525M)

Aktualnie Dell oferuje dla modelu Vostro 3750 trzy różne procesory klasy Sandy Bridge. Podstawowa konfiguracja obejmuje jednostkę Intel Core i3-2310M, w którą został wyposażony omawiany egzemplarz. Jest to procesor z taktowaniem 2,1 GHz, którego wskaźnik TDP (mocy cieplnej) wynosi 35 W. Istotną wadą tego CPU jest brak wsparcia dla technologii Turbo Boost 2.0, która w przypadku innych procesorów odpowiada za automatycznie podkręcanie częstotliwości, z jaką pracują poszczególne rdzenie. Działanie jednostki wspomaga jednak technologia Hyper-Threading, dzięki której procesor może obsłużyć do czterech niezależnych wątków, posiadając przy tym tylko dwa fizyczne rdzenie.

Vostro 3750 może również otrzymać szybszy procesor dwurdzeniowy Intel Core i5-2410M (2,3-2,9 GHz, 35 W) lub czterordzeniowa jednostka i7-2630QM (2,0-2,9 GHz, 45 W). Dzięki temu, że producent udostępnił na potrzeby testu również model wyposażony w mocniejszy procesor dwurdzeniowy, możliwe było porównanie jego osiągów z najsłabszą konfiguracją.

Wydajność zintegrowanego układu graficznego HD Graphics 3000 jest z kolei na tyle wyższa od układów GPU z pierwszej generacji procesorów Intel Core, aby nie dokładać laptopowi odrębnej karty grafiki. Jako że Dell chciał jednak zadowolić również bardziej wymagających klientów, za dopłatą mogą oni doposażyć omawiany model Vostro w kartę Nvidia GeForce GT 525M. Została ona zamontowana w drugim egzemplarzu laptopa z procesorem Core i5, który dostarczono na testy. Karta GF GT 525M obsługuje DirectX 11. Taktowanie rdzenia wynosi 600 MHz. Układ ten ma do dyspozycji 1 GB pamięci DDR3, z której korzysta za pośrednictwem 128-bitowej magistrali. Oferowane osiągi powinny zatem okazać się na miarę współczesnych kart graficznych średniej klasy wydajnościowej.

Wydajność CPU

Procesor Intel Core i3-2310M to obecnie najsłabsza standardowa jednostka dwurdzeniowa przeznaczona do prostych zastosowań biurowych oraz aplikacji multimedialnych. W teście renderowania wielowątkowego aplikacji Cinebench R10 (wersja 64-bitowa) uzyskał 7495 pkt., co należy traktować jako wynik ze średniego szczebla aktualnej na dziś klasyfikacji. Podobnymi wynikami mogą się pochwalić komputery ze starszymi modelami procesorów: Core i3-370M (Samsung R730, 7366 pkt.) i Core i5-430M (Fujitsu LifeBook A530, 7271 pkt.). Vostro 3750 w mocniejszej konfiguracji z procesorem Core i5-2410M okazał się zaś znacząco (o 19,4%) szybszy - uzyskał 9310 pkt.

W podobny sposób przedstawiają się wyniki uzyskane w testach Cinebench R11.5. Z rezultatem wynoszącym 2,01 pkt. Vostro i3-2310M oferuje te same osiągi, co Acer Aspire 3750 z identyczną konfiguracją sprzętową. Procesor Core i5-2410M podbija ten wynik do 2,57 pkt. i jest tym samym szybszy o 28%. Najlepszym procesorem, w który można wyposażyć Della V3750, jest Intel Core i7-2630QM. Znajduje się on także na wyposażeniu notebooka Sony Vaio F21Z1E1, rezultat którego wyniósł 4,85 pkt. Różnica w stosunku do podstawowej jednostki, Core i3-2310M, wynosi zatem 141%. Do większości programów używanych na co dzień optymalnym wyborem wydaje się być jednak opcja numer dwa, a więc konfiguracja z procesorem Intel Core i5-2410M.

Wydajność GPU

Z dorobkiem 3088 pkt. zintegrowany układ HD Graphics 3000 plasuje się w teście 3DMark06 co najwyżej w dolnej części średniego szczebla klasyfikacji. Niezależna karta graficzna GeForce GT 525M wypada w nim znacznie lepiej, uzyskując 7089 pkt. (o 130% więcej). Nie jest to jednak na tyle dużo, aby w przypadku gier o wysokich wymaganiach technicznych zagwarantować najwyższy poziom efektów graficznych. Będzie oczywiście można w nie pograć, ale dopiero po ustawieniu niższej rozdzielczości oraz gorszego odwzorowania detali.

Układ Nvidii oferuje wsparcie dla DirectX 11 oraz Shader Model 5. Wydajność karty w tej mierze została oceniona na podstawie testu aplikacji 3DMark11, w której GF GT 525M uzyskał 902 pkt. Jest to wynik na poziomie średniej klasy wydajnościowej. Acer 5830TG z tym samym procesorem, ale dysponujący nieco lepszą kartą graficzną GeForce GT 540M uzyskał dla porównania wynik o 9% lepszy (984 pkt.). 

Ogólna wydajność systemu

PCMark Vantage pozwolił zweryfikować możliwości wszystkich podstawowych podzespołów. W przypadku komputera z procesorem Core i3-2310M (i zintegrowaną grafiką) uzyskany wynik to 5761 pkt. Mocniejsza konfiguracja z Core i5-2410M i GF GT 525M oferuje wzrost wydajności na poziomie 12% i wynik 6473 pkt. W obu przypadkach uzyskana punktacja lokuje się w środku stawki dotychczas przetestowanych laptopów.

CPU-Z CPU (i3-2310M)
CPU-Z CPU (i5-2410M)
CPU-Z Mainboard
CPU-Z SPD
GPU-Z (HD Graphics 3000)
3DMark 2001SE Standard
9382 pkt.
3DMark 03 Standard
7288 pkt.
3DMark 05 Standard
5250 pkt.
3DMark 06 Standard Score
3088 pkt.
3DMark Vantage P Result
1434 pkt.
Pomoc
PCMark Vantage Result
5761 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
2766
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
6175
Cinebench R10 Shading 32Bit
3967
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
3464 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
7495 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
4123 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
7.29 fps
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
2.01 Points
Pomoc
Samsung SpinPoint MP4 HM320HJ
przesył danych (minimum): 59 MB/s
przesył danych (maksimum): 115.7 MB/s
przesył danych (średnio): 92.6 MB/s
czas dostępu: 17.8 ms
szybkość interfejsu: 152.7 MB/s
obciążenie procesora: 2.9 %
HD Tune Pro 4.60
CrystalDiskMark 3.0.1

Wydajność dysku

Omawiany komputer można wyposażyć w dysk twardy o maksymalnej pojemności 750 GB. W testowanym egzemplarzu zastosowano dysk SATA II o pojemności 320 GB marki Samsung, a konkretnie model Spinpoint MP4 (HM320HJ). Jego prędkość to 7200 obr/min. Dysk oferuje dobrą wydajność - do 94-115 MB/s (w zależności od testu) podczas odczytu danych.

Wpływ na otoczenie

Hałas

Układ chłodzenia, z jednym wentylatorem i miedzianym radiatorem, umieszczono z lewej strony obudowy. Podczas pracy bez obciążenia komputer utrzymuje stały poziom hałasu (32,3 dB). Użytkownik słyszy wtedy cichy szum generowany przez dysk twardy. Wentylator załącza się dopiero wtedy, kiedy wewnątrz obudowy robi się zbyt ciepło. Trwa to jednak tylko chwilę, po czym wentylator wyłącza się lub zmniejsza swoją prędkość.  

Nie zaobserwowano, aby dysk twardy wydawał z siebie odgłosy przypominające klikanie. Problem ten jest sygnalizowany przez niektórych użytkowników Vostro 3750. 

Szczytowy poziom hałasu o wartości 46,3 dB odnotowano w teście ekstremalnym. W pełni obciążony komputer wyraźnie zwraca na siebie uwagę. W momencie, gdy temperatury zostają obniżone do bezpiecznego poziomu, wentylator szybko redukuje obroty. W warunkach wzmożonego obciążenia Vostro 3750 zachowuje się w każdym razie nieco głośniej, niż starszy model Vostro 3700. 

Hałas

luz
32.2 / 32.2 / 32.2 dB
HDD
32.7 dB
DVD
40.5 / dB
obciążenie
39 / 46.3 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light   Voltcraft SL-300 Plus (odległość 15 cm)

Ciepło

Zewnętrzne powierzchnie obudowy są chłodne podczas pracy bez obciążenia i wtedy, gdy podzespoły są obciążone. Dzieje się tak dlatego, że Vostro 3750 to duży laptop, a jego układ chłodzenia działa dość intensywne. Maksymalne wartości dla pomiarów w wyżej wymienionych scenariuszach wyniosły odpowiednio 34,1 i 31,6°C. Ponieważ na luzie wentylator pozostaje przez większość czasu nieaktywny, laptop robi się wtedy odrobinę cieplejszy. Uzyskane w obu testach temperatury są niskie. 

w stresie
 30.8 °C30.7 °C28.2 °C 
 31.6 °C30.8 °C26.6 °C 
 27.3 °C23.1 °C24.2 °C 
maks. w ogóle: 31.6 °C
średnia: 28.1 °C
21.1 °C28.5 °C26.9 °C
22.1 °C29.8 °C30.7 °C
20.7 °C24.5 °C26.5 °C
maks. w ogóle: 30.7 °C
średnia: 25.6 °C
zasilacz  35.7 °C | temperatura otoczenia 21.2 °C | Raytek Raynger ST
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 28.1 °C / 83 F, compared to the average of 29.5 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(+) The maximum temperature on the upper side is 31.6 °C / 89 F, compared to the average of 34.2 °C / 94 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(+) The bottom heats up to a maximum of 30.7 °C / 87 F, compared to the average of 36.7 °C / 98 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 28.5 °C / 83 F, compared to the device average of 29.5 °C / 85 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 28.6 °C / 83.5 F and are therefore cool to the touch.
(±) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.7 °C / 81.9 F (-0.9 °C / -1.6 F).

Głośniki

Zmianie na lepsze uległ system audio montowany w Vostro z 17-calowym ekranem - dla nowego modelu Dell przewidział zestaw 2.1 z głośnikiem niskotonowym. W porównaniu z Vostro 3700 czy mniejszym Vostro 3550 dźwięk jest bardziej zrównoważony, słychać w nim wyraźnie wyeksponowane basy, soprany i tony średnie. Maksymalny poziom głośności jest więcej niż zadowalający. Po jego ustawieniu głośniki nie zniekształcają dźwięku. W ogólnej ocenie Vostro V3750 oferuje brzmienie, którego pozazdrościłby niejeden laptop multimedialny. 

Wydajność akumulatora

W Vostro montowany jest fabrycznie 6-komorowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 48 Wh. Ponieważ ma on zasilać podzespoły dość słabej klasy wydajnościowej, oferowane czasy pracy wydają się być do przyjęcia, jak na laptop do zastosowań biurowych. 

Podczas testu klasycznego Battery Eater (najmocniejsze podświetlenie ekranu, włączony moduł Wi-Fi), który umożliwia oszacowanie najkrótszego czasu uzyskiwanego na zasilaniu akumulatorowym, bateria wyczerpała się po upływie 1:21 h. W teście czytelnika (najciemniejszy obraz, ustawiony plan oszczędzania energii), który obrazuje z kolei możliwie najdłuższy czas pracy na akumulatorze, laptop działał przez 6:34 h. 

Do przeprowadzenia próby korzystania z internetu przy użyciu Wi-Fi ustawiono średnie podświetlenie ekranu, na którym obraz był zadowalająco wyraźny. Tak dostrojony laptop służył przez 3:11 h. Odtwarzanie filmu z płyty DVD trwało 1:49 h.

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0.3 / 0.7 W
luzdarkmidlight 7.2 / 11.2 / 14.5 W
obciążenie midlight 40.1 / 53.7 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        Voltcraft VC-940 Plus
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.
Wydajność akumulatora
luz
6h 34min
sieć przez WLAN
3h 11min
DVD
1h 49min
obciążenie
1h 21min

Podsumowanie

Dell Vostro 3750

Wyposażony w 17-calowy ekran model Vostro 3750 to udana konstrukcja firmy Dell. Może ona znaleźć nabywców zarówno w segmencie przedsiębiorstw, jak i wśród użytkowników domowych. Dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-2310M, podświetlana klawiatura, duży gładzik oraz matowy wyświetlacz z rozdzielczością 1600x900 pikseli to kluczowe atuty komputera mogącego służyć nie tylko do pracy, ale i do rozrywki. W dopełnieniu tego wizerunku przeszkadzają natomiast przeciętne parametry wyświetlanego obrazu oraz brak portu stacji dokującej.

Poza tym ostatnim niedopatrzeniem nie można narzekać na różnorodność dostępnych interfejsów. Istotny plus to także matowe powierzchnie obudowy. Co prawda Vostro nie należy do najlżejszych laptopów, ale dzięki przyzwoitym czasom uzyskiwanym na zasilaniu akumulatorowym oraz matowej matrycy nadaje się do pracy na dworze. Dell sprawił jego nabywcom miłą niespodziankę, instalując nowy system głośników, który dzięki subwooferowi gra lepiej, niż w niejednym notebooku multimedialnym.

Please share our article, every link counts!
Dell Vostro 3750
z bliska: Dell Vostro 3750

Specyfikacja techniczna

Dell Vostro 3750
Procesor
Intel Core i3-2310M 2 x 2.1 GHz, Sandy Bridge
Karta grafiki
Intel HD Graphics 3000, DirectX 10.1, Shader 4.1, 8.15.10.2253
Pamięć
4 GB 
, Samsung DDR3-1333, maks. 8 GB
Matryca
17.30 cali 16:9, 1600 x 900 pikseli, AUO129E, podświetlanie diodami LED, refleksująca: nie
Chipset
Intel HM67
Dysk twardy
Samsung SpinPoint MP4 HM320HJ, 320 GB 
, 7200 obr/min, Spinpoint MP4
Karta dźwiękowa
Realtek ALC269 @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller
Złącza
1 ExpressCard/34, 2 USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 blokada Kensingtona, 1 eSATA, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, czytnik kart: 8 w 1, 1 czytnik linii papilarnych, -
Łączność
Realtek PCIe GBE Family Controller (10/100/1000MBit/s), Intel Centrino Wireless-N 1030 (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 3.0 +HS
Napęd optyczny
Optiarc DVD RW AD-7717H
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 30.8 x 418.4 x 286.7
Akumulator
48 Wh litowo-jonowy, 6 ogniw, 11,1 V
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit
Camera
kamerka: 2 MPx
Inne
zasilacz 90 W, Adobe Reader X, CyberLink PowerDVD 9.5, Fingerprint Software 5.20, Intel Wireless Display, Microsoft Office 2010 Starter, Roxio Creator Starter, Skype, Trend Micro Client-Server Security Agent, Windows Live Essentials 2011, 12 miesiące(y) gwarancji, -
Waga
3.02 kg, zasilacz: 430 g
Cena
559 PLN

 

Autorzy

Tekst i zdjęcia: Felix Sold
Tłumaczenie: Krzysztof Borowiec

Podobne laptopy

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Toshiba Satellite Pro C870
HD Graphics 3000, Core i3 2350M

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Asus X501A
HD Graphics 3000, Core i3 2328M, 15.60", 2.074 kg
Recenzja Dell Latitude 3330
HD Graphics 3000, Core i3 2375M, 13.30", 1.77 kg
Recenzja Fujitsu LifeBook A512
HD Graphics 3000, Core i3 2328M, 15.60", 2.5 kg
Recenzja Dell Vostro 2520
HD Graphics 3000, Core i3 2328M, 15.60", 2.36 kg
Recenzja Samsung 300E5C
HD Graphics 3000, Core i3 2310M, 15.60", 2.3 kg
Recenzja HP ProBook 4340s
HD Graphics 3000, Core i3 2370M, 13.30", 2.032 kg

Za

+atrakcyjne wzornictwo z matowymi powierzchniami
+dobra jakość wykonania
+dostępne różne wersje kolorystyczne obudowy
+imponująca różnorodność interfejsów
+obszerna klawiatura z podświetlaniem
+matowy wyświetlacz o rozdzielczości 1600x900 pikseli
+dobra wydajność w aplikacjach biurowych
+wysokiej klasy system głośników 2.1
 

Przeciw

-niedociągnięcia pod kątem spasowania oraz sztywności
-brak portu stacji dokującej
-zbyt dużo preinstalowanego fabrycznie oprogramowania
-przeciętne parametry wyświetlacza
-hałaśliwy pod obciążeniem
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Dell Vostro 3750
Felix Sold (Update: 2020-01-26)