Notebookcheck Logo

Raspberry Pi: Płytka HAT umożliwia instalację dysku SSD i dodaje szybszy Ethernet

W01 U2500: Nowy HAT dla Raspberry Pi z szybkim połączeniem sieciowym i portem SSD.
W01 U2500: Nowy HAT dla Raspberry Pi z szybkim połączeniem sieciowym i portem SSD.
WU01 U2500 to nowa, wyjątkowo łatwa w instalacji karta rozszerzeń dla Raspberry Pi 5, która umożliwia instalację dysku SSD NVMe i szybkie podłączenie do sieci.
Single-Board Computer (SBC) Launch

52Pi ma teraz w ofercie nową płytkę rozszerzeń dla Raspberry Pi w postaci HAT. Taką płytkę można stosunkowo łatwo podłączyć i nie jest wymagane skomplikowane okablowanie. W01 spełnia dwie funkcje: pozwala na instalację szybkiej i dużej pamięci masowej oraz umożliwia szybsze połączenie sieciowe.

W szczególności można dodać dysk SSD M.2 w formatach M.2 2230 i M.2 2242 za pośrednictwem linii PCIe. Płyta o wymiarach 85 x 56 x 15,15 mm jest również wyposażona w szybszy port Ethernet, który powinien osiągnąć prędkość przesyłania danych do 2,5 Gbit/s. Może to być przydatne na przykład podczas korzystania z Raspberry Pi 5 jako sieciowej pamięci masowej. Podczas gdy dysk SSD jest podłączony przez złącze PCIe, dla portu Ethernet zainstalowano złącze USB.

Rozwiązanie sieciowe jest zasilane napięciem 5 V i 650 mAh, podczas gdy zasilanie dysku SSD NMVe zależy od używanego dysku SSD. Piny GPIO mogą być nadal używane i są zapętlone, co oznacza, że różne czujniki i siłowniki mogą być również dodawane po zainstalowaniu płyty. Obecnie cena płytki na stronie wynosi 29,99 USD.

Asortyment HAT do podłączania dysków PCIe SSD do Raspberry Pi jest bardzo duży. Geekworm, na przykład, oferuje X1001, który jest obecnie dostępny na Amazon za niecałe 15 USD. Brakuje mu jednak szybszego połączenia Ethernet.

Dysk SSD jest podłączony przez PCIe, a moduł sieciowy przez USB.
Dysk SSD jest podłączony przez PCIe, a moduł sieciowy przez USB.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Raspberry Pi: Płytka HAT umożliwia instalację dysku SSD i dodaje szybszy Ethernet
Silvio Werner, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)