Notebookcheck Logo

ROG Swift OLED PG49WCD: ASUS potwierdza amerykańskie ceny i datę premiery nowego 49-calowego monitora gamingowego QD-OLED

ROG Swift OLED PG49WCD ma przekątną 49 cali, co czyni go prawdziwym goliatem. (Źródło obrazu: ASUS)
ROG Swift OLED PG49WCD ma przekątną 49 cali, co czyni go prawdziwym goliatem. (Źródło obrazu: ASUS)
Firma ASUS potwierdziła ceny monitora do gier ROG Swift OLED PG49WCD, który zadebiutował w maju. Firma ujawniła również przybliżony termin premiery ultraszerokiego monitora do gier, który jest znacznie wcześniejszy niż którykolwiek z innych nowych monitorów do gier ROG Swift OLED.
Gaming Monitor

ASUS ujawnił amerykańskie ceny i dostępność ROG Swift OLED PG49WCD, monitora do gier, który zadebiutował w maju zadebiutował w maju. Podsumowując, ROG Swift OLED PG49WCD posiada 49-calowy panel o proporcjach 32:9, który ASUS uważa za "super-ultrawide monitor do gier". Dodatkowo, ROG Swift OLED PG49WCD ma zakrzywienie 1800R, bardziej agresywne niż w przypadku ROG Swift OLED PG34WCDM.

Co więcej, ten pierwszy wyświetla natywnie 5 120 x 1 440 pikseli, co łączy z częstotliwością odświeżania 144 Hz i czasem reakcji 0,03 ms GtG. Dla porównania, ASUS zawiera Adaptive Sync i AMD FreeSync Premium Pro, aby zminimalizować rozrywanie obrazu podczas grania. Jak wspomnieliśmy wcześniej, monitor do gier zapewnia również szczytową jasność do 1000 nitów i ma przełącznik KVM w połączeniu z portami DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 i USB Type-C. Nawiasem mówiąc, ten ostatni może ładować podłączone urządzenia z mocą do 90 W przy użyciu protokołu USB Power Delivery.

Co więcej, ROG Swift OLED PG49WCD ma niestandardowy radiator i materiał grafenowy, aby "zapewnić długowieczność" panelu QD-OLED, zmniejszając ryzyko wypalenia OLED. W chwili pisania tego tekstu ASUS ma nadzieję rozpocząć sprzedaż ROG Swift OLED PG49WCD w październiku tego roku w USA. Chociaż pełne szczegóły dotyczące premiery pozostają na razie nieznane, ASUS potwierdził, że monitor do gier będzie miał sugerowaną cenę detaliczną 1499 USD.

Zakup monitora do gier Acer Nitro KG241Y na Amazon

(Źródło obrazu: ASUS)
(Źródło obrazu: ASUS)
(Źródło obrazu: ASUS)
(Źródło obrazu: ASUS)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 08 > ROG Swift OLED PG49WCD: ASUS potwierdza amerykańskie ceny i datę premiery nowego 49-calowego monitora gamingowego QD-OLED
Alex Alderson, 2023-08-23 (Update: 2023-08-23)