Notebookcheck Logo

ASUS Tinker Board 3N: Nowy komputer jednopłytkowy debiutuje pod zmienioną nazwą Tinker Board 3

Tinker Board 3N to Tinker Board 3 w przebraniu. (Źródło obrazu: ASUS)
Tinker Board 3N to Tinker Board 3 w przebraniu. (Źródło obrazu: ASUS)
ASUS ujawnił Tinker Board 3N, komputer jednopłytkowy zasilany przez chipset Rockchip RK3568, który uzupełnia do 8 GB pamięci RAM. Wygląda jednak na to, że Tinker Board 3N to nic innego jak rebrandowany Tinker Board 3, który ASUS zaprezentował na początku tego roku.
ARM Single-Board Computer (SBC) Launch

ASUS zaprezentował Tinker Board 3N, komputer jednopłytkowy (SBC), który może wyglądać znajomo dla tych, którzy śledzą serię Tinker Board firmy. Jak zauważa Liliputing, Tinker Board 3N wydaje się być ulepszonym Tinker Board 3, który ASUS zaprezentował prawie pięć miesięcy temu. Z jakiegoś powodu ASUS usunął teraz swoją listę Tinker Board 3. Maszyna Wayback https://web.archive.org/web/20230313205416/https://tinker-board.asus.com/product/tinker-board-3.html nadal zapewnia spojrzenie na SBC, który nigdy nie trafił na rynek, jeśli chcesz porównać te dwa.

Dodatkowo potwierdza, że Tinker Board 3N jest przemianowanym Tinker Board 3. Jako taki, ten pierwszy opiera się na SoC Rockchip RK3568, a także do 8 GB pamięci RAM LPDDR4/LPDDR4X i 64 GB pamięci flash eMMC. Co więcej, Tinker Board 3N posiada klucz M.2 3042/3052 B-Key dla modemów 4G/5G oraz klucz M.2 2230 E-Key dla modemów Bluetooth/Wi-Fi. ASUS błędnie twierdził, że Tinker Board 3 posiada klucz M.2 2032 E-Key. Więcej szczegółów na temat sprzętu można znaleźć w naszym oryginalnym artykule.

Według ASUS, Tinker Board 3N jest jednym z trzech modeli z tej serii. Najwyraźniej firma planuje również zaoferować Tinker Board 3N Lite i Tinker Board 3N Plus. Nie podała jednak żadnych szczegółów na temat żadnego z tych modeli ani tego, jak odróżnia je od Tinker Board 3N. W każdym razie ASUS twierdzi, że Tinker Board 3N będzie kompatybilny z systemami operacyjnymi Android, Debian i Yocto. Chociaż firma nie potwierdziła jeszcze dostępności ani cen, więcej szczegółów na temat SBC można znaleźć na liście produktów firmy https://tinker-board.asus.com/product/tinker-board-3N.html.

(Źródło obrazu: ASUS)
(Źródło obrazu: ASUS)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 08 > ASUS Tinker Board 3N: Nowy komputer jednopłytkowy debiutuje pod zmienioną nazwą Tinker Board 3
Alex Alderson, 2023-08-10 (Update: 2023-08-10)