Notebookcheck Logo

Qualcomm: Snapdragon z 5G w produkcji

Firma Qualcomm nawiązała do posunięć konkurencji i potwierdziła, że na linii produkcyjnej są już układy Snapdragon kolejnej generacji.

Wcześniej pisałem o intensywnej pracy w firmach Huawei, Samsung, Nokia, Ericsson, która ma przynieść szybki i sprawny rozwój sieci 5G (tak po stronie operatorów komórkowych jak i po stronie ich klientów). W takim otoczeniu trzeba pokazać, co się ma lub utracić zaufanie inwestorów (presja na coraz lepsze wyniki).

Tak też zrobiła firma Qualcomm, wyprzedzając o kilka miesięcy rutynowe doniesienia o nowych produktach. Potwierdzono mianowicie, że trwa już produkcja na małą skalę układów Snapdragon SoC z modemem 5G o nazwie Qualcomm X50. Są one wytwarzane w procesie technologicznym TSMC 7FF, czyli - potocznie rzecz ujmując - w litografii 7 nm (to nie to samo, co litografia 7 nm firm Intel czy Samsung).

Tytułowe procesory pojawią się w gotowych produktach (smartfony, tablety, laptopy) za ok. 4-6 miesięcy. Wysyp nowych modeli, opartych także na rozwiązaniach konkurencji, jest spodziewany w 2019 roku.

Źródło: AnandTech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 08 > Qualcomm: Snapdragon z 5G w produkcji
Sylwester Cyba, 2018-08-22 (Update: 2018-08-22)