Notebookcheck

Qualcomm: Adreno Turbo

Firma Qualcomm szykuje odpowiedź na obiecującą chińską technologię.
Sylwester Cyba,

Każdy przełomowy wynalazek pociąga za sobą masę podobnych rozwiązań lub wymusza na konkurencji opracowanie czegoś nowego. Tak było choćby z systemami operacyjnymi iOS i Android a co za tym idzie zrewolucjonizowaniem tego, co kryje się pod pojęciem telefon (wcześniej kojarzył się z firmą Nokia).

Kolejna taka historia, chociaż na dużo mniejszą skalę, szykuje się z Huawei GPU Turbo. Technologia ta, mimo że dopiero co zapowiedziana, już zamieszała na rynku. Okazuje się, że amerykańska firma Qualcomm zareagowała bardzo szybko i ma w planach rozwiązanie o nazwie Adreno Turbo.

Mówi się o tym, że premiera Adreno Turbo odbędzie się 2 sierpnia 2018 roku. W praktyce ma dać większą wydajność w grach dla wybranych układów z rodziny Snapdragon (SoC z układem grafiki Adreno).

W związku z tytułową technologią ma zostać ogłoszony nowy układ scalony Snapdragon. Bardzo możliwe, że już jutro, i to na chińskim rynku (lokalnym dla firmy Huawei).

Źródło: Wccftech

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > Qualcomm: Adreno Turbo
Sylwester Cyba, 2018-07-24 (Update: 2018-07-24)