Notebookcheck Logo

Qualcomm: trzy centra techniki na Tajwanie w 2019

Po stronie Tajwanu było ciśnienie na amerykańską firmę Qualcomm, by zrównoważyła relację między uzyskiwanymi korzyściami a inwestycjami w Azji.

Firma Qualcomm uruchomi trzy nowe placówki na Tajwanie, które zajmą się opracowywaniem nowych rozwiązań i ich testowaniem. Odbędzie się to we współpracy z lokalnymi władzami, które wcześniej naciskały, by takie inwestycje stały się faktem.

Wcześniej, w sierpniu 2018 roku, zapowiadano powstanie dużego obiektu o nazwie COMET (Center for Operations, Manufacturing Engineering and Testing). Była mowa o jego uruchomieniu na początku 2019 roku i wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie.

Czym będą się zajmować centra technologiczne firmy Qualcomm? Sprzętem związanym z siecią 5G i antenami mmWave a także czujnikami biometrycznymi. Przewijają się też takie tematy, jak AI, AR/VR, IoT i motoryzacja. Jednym słowem wszystko, co ostatnio jest popularne i w trendzie wzrostowym.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > Qualcomm: trzy centra techniki na Tajwanie w 2019
Sylwester Cyba, 2018-11- 2 (Update: 2018-11- 2)