Notebookcheck Logo

Apple: problem z throttlingiem rozwiązany

Zaraz po premierze laptopów MacBook Pro 13 (2018) i MacBook Pro 15 (2018) rozpętała się burza ws. ich wydajności. Firma Apple ogłosiła, że zaktualizowała firmware i problem został rozwiązany.

W ostatnich dniach wiele mówiło się o throttlingu (obniżaniu taktowania w wyniku zbyt wysokich temperatur podzespołów) w nowych laptopach firmy Apple. Wielu użytkowników było niezadowolonych (to drogi sprzęt) i zwracało komputery producentowi. Szczególnie jaskrawe było to w konfiguracjach z procesorem Core i9.

Firma Apple ostatnio do tego typu problemów podchodzi proaktywnie. Tym razem zjawisko zostało oficjalnie określone jako "Thermal Throttling" i, co ważniejsze, udało się je wyeliminować. Trzeba przyznać, że nie trwało to bardzo długo i chociaż część użytkowników może być zadowolona.

Celem wyeliminowania opisanego problemu przygotowano aktualizację systemu o nazwie macOS High Sierra 10.13.6 Supplemental Update. Po jej zaaplikowaniu MacBook Pro 15 jest szybszy nawet o 70% a MacBook Pro 13 z Touch Bar nawet dwa razy szybszy. 

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > Apple: problem z throttlingiem rozwiązany
Sylwester Cyba, 2018-07-24 (Update: 2018-07-24)