Notebookcheck Logo

Przyszłość AI dla oprogramowania Affinity - CEO Canva stawia na narzędzia AI pomimo potencjalnego sprzeciwu projektantów

Częścią misji Canva jest demokratyzacja projektowania, a dyrektor generalny postrzega sztuczną inteligencję jako pomocne narzędzie w tym zakresie. (Źródło zdjęcia: Canva - edytowane)
Częścią misji Canva jest demokratyzacja projektowania, a dyrektor generalny postrzega sztuczną inteligencję jako pomocne narzędzie w tym zakresie. (Źródło zdjęcia: Canva - edytowane)
Dyrektor generalna Canva, Melanie Perkins, potwierdziła niedawno w wywiadzie, że sztuczna inteligencja jest kluczem do misji Canva polegającej na dostarczaniu niedrogiego, łatwego w użyciu oprogramowania do projektowania, które rywalizuje z imperium kreatywnego oprogramowania Adobe. Niedawne przejęcie Affinity przez Canva oznacza, że ten etos oparty na sztucznej inteligencji prawdopodobnie przeniknie również do rywala Adobe.
AI Software Business Windows

Canva niedawno przejęła Affinity Serif, twórców jednej z najbardziej obiecujących alternatyw dla profesjonalnego oprogramowania do projektowania Adobe, co wywołało pytania o przyszłość Affinity i jego oprogramowania do projektowania i edycji zdjęć. W niedawnym wywiadzie udzielonym portalowi przez Nilaya Patela z The Verge, dyrektor generalny Canva dał nam wyobrażenie o tym, czego możemy się spodziewać, jeśli filozofia Canva zostanie przeniesiona do Affinity.

Największym wnioskiem z wywiadu jest to, że CEO Canva, Melanie Perkins, postrzega technologię taką jak generatywna sztuczna inteligencja jako kolejne narzędzie pomagające kreatywnym ludziom w wykonywaniu pracy. Zapytana o sztuczną inteligencję, Perkins skupiła się na tym, jak Canva wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do demokratyzacji projektowania, a nie jego dewaluacji. Odrzuca obawy dotyczące dewaluacji pracy twórców przez sztuczną inteligencję, patrząc na przykład narzędzi do usuwania tła i wypełniania generatywnego jako przykładów ilustrujących, w jaki sposób narzędzia te istnieją, aby pomóc projektantom, a nie ich zastąpić.

Ponadto, odnosząc się do kwestii "złych projektantów dzisiaj", Perkins szybko wskazał na związek między Canva i Affinity, sugerując, że profesjonaliści mogą i powinni używać Affinity do projektowania swoich elementów i używać Canva do układu po fakcie.

Canva zawsze była narzędziem do projektowania layoutów. Mogą Państwo wziąć swoje piękne, profesjonalnie zaprojektowane zasoby, logo i tym podobne, a następnie pięknie je ułożyć w Canva jako szablon... Affinity polega na tworzeniu wszystkich tych zasobów dla profesjonalnych projektantów. (via The Verge)

Perkins mówi dalej o społeczności Affinity, najwyraźniej zdając sobie sprawę, że zarówno Affinity, jak i Canva zbudowały znaczną ilość dobrej woli wśród swoich użytkowników i że głupotą byłoby marnować to jako przewagę nad Adobe, opierając się zbyt mocno na generatywnej sztucznej inteligencji. To powiedziawszy, Perkins postrzega misję Affinity jako "stworzenie szybszej, lepszej alternatywy" dla aplikacji Adobe, a to oznaczałoby przynajmniej próbę osiągnięcia parytetu funkcji z Adobe. W oczach wielu użytkowników, zwłaszcza tych obecnie korzystających z ekosystemu Adobe, oznacza to przynajmniej kilka funkcji AI.

W trakcie wywiadu wyjaśniono, że Canva nie wstydzi się korzystać ze sztucznej inteligencji, więc nie jest całkowicie wykluczone, że w przyszłej wersji Affinity pojawi się narzędzie do usuwania tła za pomocą sztucznej inteligencji lub alternatywa dla wypełnienia generatywnego, chociaż wydaje się, że Canva i Affinity będą ostrożnie podchodzić do sztucznej inteligencji w Affinity.

Proszę kupić Affinity Photo Manual 2.0: A Step-by-Step New User's Workbook na Amazon, lub rozpocząć przygodę ze sztuką cyfrową z tabletem do rysowania Huion Kamvas Pro 16 na Amazon.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > Przyszłość AI dla oprogramowania Affinity - CEO Canva stawia na narzędzia AI pomimo potencjalnego sprzeciwu projektantów
Julian van der Merwe, 2024-07-10 (Update: 2024-07-10)