Notebookcheck Logo

Przełom w produkcji diod micro LED

Doszło do przełomu w procesie produkcji diod micro LED.

W tajwańskich ośrodkach badawczych finansowanych ze środków publicznych doszło do przełomu w dziedzinie uzyskiwania diod micro LED. Mowa o EOSRL (Electronic and Optoelectronic System Research Laboratories) i Industrial Technology Research Institute. Po stronie podmiotów prywatnych wymieniono firmy Macroblock (produkują sterowanie do takich matryc) i PlayNitride (to lider w dziedzinie matryc wykorzystujących diody micro LED; ostatnio spółka ta znalazła silniejszego kontrahenta z zapleczem finansowym).

O co chodzi z tytułowym przełomem technicznym? Jak zwykle w przemyśle i seryjnej produkcji, o skalę odpadów, czyli to, ile produktów w danej serii nadaje się do sprzedaży. Udało się w końcu tak dopracować cały proces, by zminimalizować odsetek sztuk spisanych na straty a tym samym obniżyć koszty całego przedsięwzięcia. Konkretnie wydajność skoczyła do przetwarzania 10 tys. zbiorowych wafli na pojedyncze diody micro LED w ciągu godziny.

Do tej pory wysokie koszty kwalifikowały technologię związaną z diodami micro LED do miana ciekawostki technicznej bez widoków na komercjalizację. Teraz się to zmieni i mogą one trafić do szerokiej gamy produktów końcowych (telewizory, smartfony, monitory, wyświetlacze VR/AR, itp.).

Krótkie serie diod micro LED wytwarzane pod nadzorem specjalistów z laboratorium EOSRL zaczną schodzić z linii produkcyjnej w IV kw. 2019 roku.

Źródlo: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 05 > Przełom w produkcji diod micro LED
Sylwester Cyba, 2019-05-23 (Update: 2019-05-23)