Notebookcheck Logo

Produkty Apple z matrycami micro LED?

Jesteśmy coraz bliżej wykorzystania matryc micro LED w produktach firmy Apple.

Tytułową sensację lepiej traktować jako plotkę. Informacje biorą się od podwykonawców firmy Apple, ale nigdy nic nie wiadomo. Każdy produkt w fazie szykowanie może być anulowany nawet na chwilę przed premierą rynkową. Tu jednak jest to kolejne z rzędu potwierdzenie, że coś jest na rzeczy. Przypomnę, że wcześniej w tej sprawie pisałem o firmie Foxconn jako możliwym dostawcy rozwiązań wykorzystujących diody micro LED.

Teraz mówi się o tym, że prace nad wykorzystaniem dobrodziejstw diod micro LED trwały także w centrali firmy Apple (Cupertino, Kalifornia). Miałaby na tym skorzystać kolejna generacja zegarków Apple Watch. A w odleglejszej przyszłości także telefony iPhone (o ile wyjdzie z zegarkami).

Po stronie tajwańskich wytwórców elektroniki w sprawę zamieszane mają być firmy Yu Chuan i Sic Bo (współpracuje z potentatem diod micro LED, czyli firmą PlayNitride).

Wcześniej, w połowie 2014 roku, firma Apple przejęła spółkę LuxVue posiadającą wiedzę z dziedziny wytwarzania niewielkich i zarazem niskonapięciowych wyświetlaczy z diodami micro LED.

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 07 > Produkty Apple z matrycami micro LED?
Sylwester Cyba, 2019-07-22 (Update: 2019-07-22)