Notebookcheck Logo

Globalfoundries: koncentracja na głównym biznesie

Szereg doniesień prasowych nt. firmy Globalfoundries mógł prowadzić do wniosku, że mocno ograniczają działalność a tak nie jest.

Amerykańska firma Globalfoundries wreszcie wybrała kierunek i cel, który chce zrealizować. Wcześniejsze plany związane z wyspecjalizowanymi układami ASIC zarzucono. Nowy pomysł na biznes to kontynuacja wieloletniej tradycji, czyli wytwarzanie układów scalonych na zamówienie firm zewnętrznych (wcześniejsze plotki mówiły o tym, że mogą się z tego wycofać).

Przedstawiciele Globalfoundries wyjawili, że seria transakcji związanych z pozbyciem się zakładów produkcyjnych miała na celu poprawę kondycji finansowej firmy. Taki zastrzyk gotówki na trudne czasy, jakie obecnie mamy.

Jeszcze ciekawsze są plany krótkoterminowe. W Globalfoundries chcą blisko współpracować z firmą Marvell (sprzedali im część swojego biznesu) przy realizacji zamówień na maszty sieci 5G (trochę elektroniki taka stacja bazowa zawiera).

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 05 > Globalfoundries: koncentracja na głównym biznesie
Sylwester Cyba, 2019-05-23 (Update: 2019-05-23)