Notebookcheck Logo

PlayNitride: krótkie serie micro LED

Pionierzy techniki związanej z diodami micro LED na dniach ruszą z ich produkcją.

W nawiązaniu do wstępu - chodzi mi o firmę PlayNitride, która ma najwięcej know-how, jeśli idzie o diody micro LED. Do tego stopnia, że jak pojawią się one w telefonach iPhone, to właśnie za sprawą tej firmy (PlayNitride). Gorsza informacja jest taka, że to jeszcze nie produkcja seryjna a krótkie serie zaplanowane na koniec sierpnia 2019 roku.

Firma PlayNitride uzyskała finansowanie w wysokości 50 mln USD na zwiększenie zatrudnienia o sto osób, z czego większość ma zajmować się bezpośrednio produkcją diod micro LED.

Na przeszkodzie ku produkcji seryjnej stoi to, co trapi przemysł - zbyt duża liczba odpadów, co zwiększa koszt dla klienta końcowego. W PlayNitride osiągnięto wskaźnik 99,9% (0,1% diod micro LED idzie do kosza) a 99,999% byłoby normalnie celem na przyszłość. Ale tak nie jest, bo opracowano technikę wymiany wadliwych diod micro LED i osiągnięto zawrotne 10 tys. diod/sekundę (bez potrzeby dopracowania techniki ich oddzielania na wcześniejszym etapie produkcji).

Diody PlayNitride będzie można spotkać m.in. w telewizorach firmy Samsung (The Wall Luxury zaplanowany na III kw. 2019).

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 07 > PlayNitride: krótkie serie micro LED
Sylwester Cyba, 2019-07-25 (Update: 2019-07-25)