Notebookcheck Logo

U-Best: produkcja z myślą o elastycznych matrycach OLED

Firma U-Best Innovative Technology ruszyła z produkcją półproduktu na potrzeby elastycznych matryc OLED.

O firmie U-Best Innovative Technology jeszcze nie pisałem a jest to firma z branży chemicznej. Nie zajmuje się produkcją samych matryc czy nawet elektroniki pomocniczej. Wytwarza natomiast coś, co jest niezbędne do powstania wyświetlacza, czyli powłoki, z których jest zbudowany (hard coat films; colorless polyimide). Po dalszej obróbce trafią jako elastyczne matryce OLED do składanych smartfonów i laptopów (pisaliśmy już o takich).

Ale liczą się konkrety. To jeszcze nie produkcja seryjna a krótkie serie. Takie sprawdzanie, czy da się przenieść pomysł z laboratorium na grunt rzeczywistych potrzeb (produkcji na tony i miliony sztuk). To, co zejdzie z linii produkcyjnej, trafia do producentów matryc z Chin i Tajwanu (na teraz mowa o sześciu różnych odbiorcach). A na dalszym etapie odbiorcami stać się mogą firmy Huawei i Asus.

Na chwilę obecną U-Best produkuje 80 kg/mies. (lipiec 2019) wyżej opisanego półproduktu a docelowo ma być to powyżej 100 kg miesięcznie.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 07 > U-Best: produkcja z myślą o elastycznych matrycach OLED
Sylwester Cyba, 2019-07-25 (Update: 2019-07-25)