Notebookcheck Logo

Panasonic Toughpad FZ-Q2

Panasonic Toughpad FZ-Q2
Panasonic Toughpad FZ-Q2
Firma Panasonic zapowiedziała wzmocniony tablet, który z powodzeniem może być wykorzystywany także jako laptop.

W modelu Panasonic Toughpad FZ-Q2 zastosowano procesor Intel Core m5-6Y57 (Skylake) ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 515. Producent przewidział gotowe konfiguracje z dyskami SSD o pojemności 128 lub 256 GB. To samo odnosi się do pamięci operacyjnej RAM - będzie jej 4 lub 8 GB.

Tablet bez klawiatury waży 1,09 kg. Wykonany jest ze stopu aluminium i, jak wspomniałem na wstępie, ma podwyższoną odporność na wyzwania dnia codziennego. Ma znosić upadek z ok. 76 cm, klawiatura jest odporna na zalanie a brak wentylatora sprawia, że urządzenie to nada się do wykorzystania w zapylonych miejscach pracy.

Dotykowy wyświetlacz ma przekątną 12,5" (IPS, Full HD) a w zestawie znajduje się piórko, którym można wykonywać np. notatki odręczne.

Dopinana klawiatura jest podświetlana.

Na liście dostępnych złączy można znaleźć USB 3.0, wyjście HDMI, LAN (sieć przewodowa) oraz True Serial (podkreślono fakt, że bez przejściówki). W wybranych konfiguracjach będzie dostępny modem sieci 4G i czytnik kart inteligentnych (Smart Card).

Od frontu umieszczono kamerkę z czujnikiem 2 Mpx a z tyłu kamerka ma czujnik 8 Mpx.

Komputer ten objęty jest trzyletnią gwarancją producenta.

Pierwsze egzemplarze trafią do sklepów w maju 2017 roku (z Windows 10 Pro) a miesiąc później będą dostępne także modele z systemem Windows 7. Cena za najtańszy model to 1995 euro bez podatku VAT.

Źródło: Guru3D

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2017-03- 7 (Update: 2017-03- 7)