Notebookcheck Logo

Panasonic Toughpad FZ-M1 mk3

Panasonic Toughpad FZ-M1
Panasonic Toughpad FZ-M1
Firma Panasonic dodała do oferty odświeżony tablet o nazwie Toughpad FZ-M1 mk3.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 mk3 (7") dobrze wpisuje się w to, co było prezentowane przez tego japońskiego producenta w ubiegłych latach. Chodzi mi tu przede wszystkim o wzmocnioną obudowę odporną na zmienne warunki atmosferyczne i ciężkie warunki pracy (znosi upadki ze 150 cm i temperatury od -10°C do +50°C) a także przygotowanie sprzętu do używania go przy słonecznej pogodzie (luminancja na poziomie 700 cd/m²).

Tytułowy tablet jest chłodzony pasywnie, czyli nie posiada wentylatorów. To dobra wiadomość, bo zastosowano tu całkiem wydajny procesor Intel Core i5-7Y57 vPro (Kaby Lake) a w tańszych konfiguracjach jest wykorzystywany Intel Celeron N4100 (Gemini Lake).

Istnieje możliwość zamówienia modelu z kamerką Intel RealSense 3D (pozwala na wykonywanie pomiarów i radzi sobie z dystansem od 16 cm do 10 m). O ile to nie wystarczy, to można też wybrać opcję z kamerą termiczną o nazwie Lepton FLIR.

Kolejne niezbędne elementy do pracy w terenie to obecne tu modem 4G i odbiornik GPS. Przy użyciu dodatkowego modułu można też uzyskać: NFC, port COM, czytniki kart pamięci, UHF RFID i kodów kreskowych. Wtedy też istnieje możliwość wymiany dodatkowego akumulatora bez potrzeby wyłączania tabletu (18 godzin na jednym ładowaniu z dodatkowym akumulatorem i do 8 godzin bez niego).

W standardzie zaś są dostępne: USB 3.0, czytnik kart microSD, czytnik kart microSIM i gniazdo zasilania. Tradycyjne kamerki mają 8 megapikseli (z tyłu) i 2 megapiksele (od frontu).

Masa tabletu FZ-M1 mk3 wynosi 540 g.

Sprzedaż powinna ruszyć w sierpniu 2018 roku. Tańszy model będzie dostępny za 1083 euro bez podatku VAT a droższy wariant ma kosztować 1644 euro netto.

Źródło: Notebook Italia

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-07-27 (Update: 2018-07-27)