Notebookcheck Logo

Panasonic Toughbook C2

Teaser
Toughbook C2 to nowy laptop z funkcją tabletu z systemem Windows 8 firmy Panasonic.

Panasonic konsekwentnie rozwija linię Toughbook i dba o swoją rynkową niszę. Tym razem zapowiedział model C2, który ma już preinstalowany 64-bitowy system Windows 8 Pro.

Jego dotykowy wyświetlacz typu IPS ma przekątną 12,5" (rozdzielczość 1366 x 768 pikseli, jasność 500 nitów) i posiada powłokę antyrefleksyjną. W komplecie znajduje się piórko do obsługi urządzenia w trybie tabletu.

Toughbook C2 posiada obudowę z magnezu, zabezpieczony przed wstrząsami dysk twardy oraz odporną na zalanie klawiaturę. Przełożyło się to masę urządzenia, która wynosi około 1,8 kg.

Jeśli idzie o podzespoły, producent wyposażył model C2 w procesor Intel Core i5-3427U, kartę bezprzewodową 802.11a/b/g/n, Bluetooth, a w wybranych konfiguracjach znajdzie się modem 3G (Gobi) lub LTE a także NFC służący m.in. do obsługi płatności. 

Komputer ten posiada: dwa gniazda USB 3.0, wyjście HDMI, czytnik SmartCard. W standardzie jest też tradycyjna karta sieciowa. A ponad standard można zamówić obecność wyjścia VGA i gniazda COM.

Z racji tego, że laptopy zaczynają przejmować część cech tabletów i smartfonów, Panasonic zdecydował się w C2 na kilka nowości w tym segmencie rynku. Po pierwsze, otrzymał on kamerkę (1,3 megapiksela) z mikrofonem oraz dodatkową, 3-megapikselową (za dopłatą). Po drugie, na wyposażeniu znalazł się zestaw czujników: żyroskop, akcelerometr, kompas oraz czujnik światła.

Grupą docelową dla tego komputera z funkcją tabletu mają być według producenta m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze i pielęgniarki). Do jego zakupu mają zachęcać zachęcać długi czas pracy na akumulatorze (11 godzin na standardowym i do 15 godzin na pojemniejszym) oraz fakt, że komputer nie posiada wentylatorów (a zatem nie rozprzestrzenia drobnoustrojów).

W Stanach Zjednoczonych objęty trzyletnią gwarancją Panasonic Toughbook C2 będzie do kupienia w cenie 2950 USD.

Źródło: engadget

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2012-10-26 (Update: 2012-10-26)