Notebookcheck Logo

Oppo i OnePlus komentują rzekome wyjścia z Europy i Wielkiej Brytanii

OPPO i OnePlus twierdzą, że nadal będą zaopatrywać Europę i Wielką Brytanię. (Źródło obrazu: Oppo)
OPPO i OnePlus twierdzą, że nadal będą zaopatrywać Europę i Wielką Brytanię. (Źródło obrazu: Oppo)
Według kilku raportów, OnePlus i Oppo postanowiły opuścić rynki europejskie i brytyjskie. Podobno obie firmy planowały wycofać się najpierw z Francji, Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii, począwszy od połowy 2023 roku. Jednak oficjalne oświadczenia Oppo i OnePlus sugerują co innego.
Android OnePlus Smartphone Business

W zeszłym tygodniu Oppo zaprezentowało m.in Find X6 oraz Find X6 Pro, dwa flagowe smartfony Android, których jeszcze nie ogłosiło poza Chinami, pomimo umożliwienia wielu zachodnim tech YouTuberom i mediom dostępu do Find X6 Pro. Przed wydaniem, leakerzy twierdzili, że Oppo nie planuje oferowaćFind X6 Proglobalnie, co dotyczy również Find N2. Podczas gdy oryginalny Find N pozostaje chińską wyłącznością, Oppo wciąż oferuje Find X5 Pro globalnie.

Tak więc wydawało się, że Oppo może zmniejszać swoje globalne operacje, być może niezaskakujące, biorąc pod uwagę jego bliskie więzi z OnePlus i podobieństwa, które istnieją między ich urządzeniami. W rzeczywistości, @_snoopytech_ twierdził, że obie firmy wkrótce wycofają się z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, powołując się na 36kr. Leaker dodał, że ta "operacja rozpocznie się w połowie 2023 roku", prawdopodobnie z powodu załamania sprzedaży i pozostawi kilku pracowników, aby utrzymać podstawowe operacje.

Tymczasem Max Jambor podał podobne informacje, które dotyczyłyby również Holandii. Warto mieć na uwadze, że Oppo i OnePlus zawiesiły sprzedaż smartfonów w Niemczech kilka miesięcy temu po przegranym sporze patentowym z Nokią. Co prawda oba podmioty nadal sprzedają akcesoria, tablety i urządzenia audio, ale istniejące wcześniej smartfony, jak np OnePlus 10 Pro zostały usunięte ze sprzedaży.

Oppo i OnePlus jednak stanowczo zaprzeczyły tym twierdzeniom. W cytatach do Adam Conway z XDA Developers i Jon Porter z The Verge, firmy stwierdziły:

OnePlus nie wyjdzie z Europy i Wielkiej Brytanii i utrzymuje stabilne działania na lokalnych rynkach. OnePlus będzie nadal inwestować w Europie i dostarczać bardziej innowacyjne produkty i rozwiązania dla swoich użytkowników.

Oppo i OnePlus są zaangażowane na wszystkich istniejących rynkach europejskich. Mieliśmy świetny start w 2023 roku z udanymi premierami kilku produktów w Europie i mamy line-up nadchodzących produktów na resztę roku. Jak zawsze, Oppo i OnePlus będą nadal dostarczać bardziej innowacyjne produkty i najlepsze w swojej klasie usługi dla użytkowników idących do przodu.

Następnie, Roland Quandt rzucił światło na to, co może się stać z europejskimi operacjami Oppo i OnePlus w przyszłości. Pisząc na Twitterze, leaker zapewnia, że Oppo zamknie swój niemiecki zespół "do końca czerwca". Stąd wydaje się, że Oppo, a przez rozszerzenie OnePlus, nie były w stanie rozwiązać swój spór patentowy z Nokia. Co ważne, Quandt dodaje, że zmiana niekoniecznie wpłynie na jej ogólnoeuropejski zespół, który również ma siedzibę w Niemczech.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Oppo i OnePlus komentują rzekome wyjścia z Europy i Wielkiej Brytanii
Alex Alderson, 2023-03-28 (Update: 2023-03-28)