Notebookcheck Logo

Powkiddy Y6 oferuje retro gry w pakiecie wielkości Chromecasta

Powkiddy Y6 to malutki TV stick zaprojektowany do emulacji konsoli retro. (Wszystkie zdjęcia przez Powkiddy na AliExpress)
Powkiddy Y6 to malutki TV stick zaprojektowany do emulacji konsoli retro. (Wszystkie zdjęcia przez Powkiddy na AliExpress)
Powkiddy Y6 to maleńki TV stick ze sprzętem wystarczająco potężnym, aby emulować dziesiątki konsol retro. Cały pakiet jest mniej więcej wielkości Google Chromecast lub Amazon Fire TV Stick, co oznacza, że można go podłączyć do tyłu telewizora i pozostać poza zasięgiem wzroku.
Accessory Console Gaming Linux / Unix

Powkiddy jest znany z produkcji niedrogichretro ręczne konsolale najnowszy produkt firmy został zaprojektowany jako "ustaw i zapomnij" retro konsola, która podłącza się do telewizora.

Powkiddy Y6 to mały kij telewizyjny (pomyśl o Google's Chromecast lub Amazon's Fire TV Stick) z portem HDMI na jednym końcu, portem USB-A na drugim, a także portem USB-C do zasilania i slotem na karty microSD z boku. Stick ma wymiary 100 x 37 x 15 mm (3,9 x 1,5 x 0,6 cala) i ma być wpięty w tył telewizora, a więc schowany poza zasięgiem wzroku.

Y6 zawiera dwa kontrolery, które wyglądają jak klony kontrolerów DualShock 2 firmy Sony (sprzedawanych wraz z PlayStation 2). Kontrolery są bezprzewodowe i posiadają dwa analogowe drążki, cztery przyciski na ramieniu, pad kierunkowy, przyciski ABXY na twarzy oraz przyciski z przodu dla Start, Select i "Mode".

Kij Y6 posiada SoC Amlogic S905X2 z czterema rdzeniami ARM Cortex-A53 taktowanymi zegarem 1,8 GHz i procesorem graficznym Mali-G32 MP2. Ten SoC jest dość często spotykany w tanich boxach telewizyjnych Android. Urządzenie pakuje 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci masowej, chociaż jest dostarczane z kartą microSD 64 128 GB. Y6 obsługuje karty microSD do 256 GB.

Powkiddy preinstaluje na nim EmuELEC 4.3, który jest zmodyfikowaną dystrybucją Linuksa przeznaczoną do gier retro na słabych układach ARM, takich jak Amlogic S905X2. Jako taki, Y6 jest zdecydowanie urządzeniem do gier retro. Chociaż może to być możliwe, aby załadować niektóre aplikacje firm trzecich (lub przeglądarki internetowej) na kij, to prawdopodobnie nie będzie w stanie strumieniować mediów z usług takich jak Netflix, Hulu lub YouTube po wyjęciu z pudełka.

Podczas gdy Powkiddy twierdzi, że Y6 może odtwarzać gry wydane na Nintendo Gamecube i Sega Dreamcast, jest mało prawdopodobne, aby odtworzyć cokolwiek poza najprostszymi tytułami na tych platformach. Na podstawie recenzji podobnych urządzeń, Powkissy Y6 prawdopodobnie poradzi sobie z wszystkim, co pochodzi z Sony PlayStation 1 i wcześniejszych, w tym Nintendo Entertainment System (NES), Super Nintendo Entertainment System (SNES) i Sega Genesis/Mega Drive. Może być w stanie obsłużyć gry 2D PlayStation Portable (PSP) i mniej wymagające tytuły Nintendo 64 (N64), ale to prawdopodobnie limit zdolności gier tego kija.

Podobnie jak inne urządzenia Powkiddy, Y6 jest konkurencyjny cenowo. Jest dostępny na AliExpress za 46,99 USD, z dwoma kontrolerami w zestawie.

Kup retro konsolę Powkiddy RGB20S z Amazon.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Powkiddy Y6 oferuje retro gry w pakiecie wielkości Chromecasta
Sam Medley, 2023-03-28 (Update: 2023-03-28)