Notebookcheck Logo

Nvidia: Porsche 911 Speedster Concept

Porsche 911 Speedster Concept
Porsche 911 Speedster Concept
Każdy przełom w zakresie grafiki komputerowej najlepiej pokazać na przykładzie z życia wziętym. Tak też się stało przy okazji ostatniej premiery mikroarchitektury Nvidia Turing dla kart graficznych Quadro RTX.

"The Speed of Light" to nazwa demonstracji możliwości technicznych mikroarchitektury Nvidia Turing (układy Quadro RTX), która została przygotowana we współpracy z firmami Porsche i Epic Games. Celem było ukazanie w jak najlepszym świetle samochodu o nazwie Porsche 911 Speedster Concept. Efekt końcowy można zobaczyć na załączonym obrazku - widać, że wykorzystano ray tracing (chodzi o efekty świetlne, które lepiej widać na materiale filmowym).

Do przygotowania pokazu w formie filmiku wykorzystano oprogramowanie Unreal Engine 4 (dlatego pomagało studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych). Oczywiście odbywa się to (renderowanie) w czasie rzeczywistym, więc w krótkim czasie można przygotować zupełnie inny wariant tej próbki możliwości technicznych.

Poza oczywistą korzyścią w formie wykorzystania oprogramowania i sprzętu w branży motoryzacyjnej (to nie tylko marketing ale także ułatwienie projektowania samochodów) na całej zabawie skorzysta także wspomniany wcześniej Unreal Engine 4 (Real-Time Ray Tracing będzie dostępny dla każdego twórcy gier).

Źródło: Carscoops

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 08 > Nvidia: Porsche 911 Speedster Concept
Sylwester Cyba, 2018-08-15 (Update: 2018-08-15)