Notebookcheck Logo

Nowe narzędzie Samsung Galaxy Watch do leczenia bezdechu sennego zostało zatwierdzone przez FDA

Narzędzie do wykrywania bezdechu sennego firmy Samsung zostało zatwierdzone przez FDA. (Źródło zdjęcia: Samsung)
Narzędzie do wykrywania bezdechu sennego firmy Samsung zostało zatwierdzone przez FDA. (Źródło zdjęcia: Samsung)
Samsung ogłosił, że jego funkcja wykrywania bezdechu sennego dla zegarka Galaxy została zatwierdzona do użytku przez FDA. Narzędzie śledzi użytkownika podczas snu, monitorując objawy zaburzenia i uruchamiając alert, jeśli coś znajdzie. Funkcja zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku i będzie dostępna za pośrednictwem aplikacji Samsung Health Monitor.
Smartwatch Biotech Wearable

Nowa funkcja bezdechu sennego dla Samsung Galaxy Watch została zatwierdzona przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Zgodnie z komunikatem prasowym firmy, urządzenie do noszenia otrzymało autoryzację De Novoco oznacza, że agencja uważa, że istnieje "uzasadniona gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności dla zamierzonego zastosowania".

Funkcja ta jest pierwszą tego rodzaju, która została zatwierdzona przez FDA i otrzymała już zielone światło w Korei od Ministerstwa Bezpieczeństwa Żywności i Leków (MFDS). Narzędzie umożliwia użytkownikom w wieku powyżej 22 lat posiadającym smartwatch Galaxy wykrywanie oznak umiarkowanego do ciężkiego obturacyjnego bezdechu sennego (OSA). Samsung sugeruje, że objawy często pozostają niewykryte i mogą powodować niską jakość snu, a w niektórych przypadkach zwiększać ryzyko niektórych chorób sercowo-naczyniowych.

Narzędzie wymaga dwóch nocy snu, które firma definiuje jako dwa okresy odpoczynku trwające cztery lub więcej godzin w ciągu dziesięciu dni. Pozytywne wyniki pojawią się w powiadomieniu za pośrednictwem aplikacji Samsung Health Monitor, która jest dostępna na iOS i Android. Aplikacja doradzi, aby zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli zegarek wykryje objawy. Narzędzie Samsunga do wykrywania bezdechu sennego będzie dostępne w USA za pośrednictwem aplikacji Samsung Health Monitor w 3 kwartale. Nie wiadomo jeszcze, kiedy funkcja ta będzie dostępna w innych regionach, takich jak Europa.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Nowe narzędzie Samsung Galaxy Watch do leczenia bezdechu sennego zostało zatwierdzone przez FDA
Polly Allcock, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)