Lenovo znacząco poprawiło jakość wyświetlaczy w swoich obecnych modelach. Obecny panel OLED 2,8K o jasności 120 nitów i szczytowej jasności ponad 1000 nitów jest obecnie jednym z najlepszych wyświetlaczy na rynku. Jasność SDR wynosi nieco poniżej 500 nitów, co nie jest wybitne, ale wciąż lepsze niż obecne OLEDy od Samsunga. Dokładne profile kolorów dla sRGB i P3 są dołączone fabrycznie, jakość obrazu jest doskonała, a częstotliwość PWM jest bardzo wysoka (wraz z niską amplitudą); tylko silne odbicia mogą być denerwujące. Nic dziwnego, że Lenovo używa nowych ekranów w kilku seriach, a my już mogliśmy przetestować kilka modeli, ostatnio aktualny Yoga Slim 7 14 G10.
Inne specyfikacje techniczne Yoga Slim 7 są również imponujące. Jego procesor AMD Ryzen AI 7 350 (Krackan Point) zapewnia dobrą wydajność, 32 GB pamięci RAM i 1 TB SSD zapewniają wystarczającą ilość miejsca na dane, a pozostałe funkcje są całkowicie wystarczające (USB 4.0, Wi-Fi 7, Copilot+).
Są jednak problemy z obudową. Cieńsza konstrukcja w porównaniu do Yoga Pro 7 14 nie wpływa na dobrą klawiaturę (skok 1,5 mm), ale jakość samej obudowy nie jest szczególnie dobra. W szczególności pokrywa ekranu skrzypi zauważalnie przy każdym ruchu, a jednostka zasadnicza również wydaje lekkie odgłosy skrzypienia. W codziennym użytkowaniu napotkają to Państwo za każdym razem, gdy otworzą Państwo wyświetlacz lub dostosują kąt otwarcia. Wydaje się to niezwykle tanie i nie powinno mieć miejsca w przypadku tak dużego producenta jak Lenovo.
Wszystkie dalsze informacje na temat nowego Yoga Slim 7 14 G10, w tym obszerne testy porównawcze i zmierzone wartości, można znaleźć w naszej szczegółowej recenzji.