Notebookcheck Logo

Nintendo Switch 2 zrezygnuje z wentylatora i będzie mieć wyjątkowo niskie TDP, ale będzie działać szybciej w stacji dokującej

Mówi się, że taktowanie Nintendo Switch 2 jest znacznie wyższe w trybie stacji dokującej niż w trybie przenośnym. (Źródło zdjęcia: Branden Skeli)
Mówi się, że taktowanie Nintendo Switch 2 jest znacznie wyższe w trybie stacji dokującej niż w trybie przenośnym. (Źródło zdjęcia: Branden Skeli)
W miarę zbliżania się premiery Nintendo Switch nowej generacji, jeden z przecieków skomentował rozpraszanie energii przez nowy układ ARM Nvidia Tegra T239, które najwyraźniej w dużej mierze zależy od tego, czy konsola jest używana w trybie ręcznym, czy w stacji dokującej.
Gaming Console Leaks / Rumors

Po szczegółowych przeciekach o najważniejszych funkcjach Nintendo Switch 2 w ciągu ostatnich kilku miesięcy, leaker Moore's Law is Dead ujawnił teraz kolejne szczegóły. Przede wszystkim, Nintendo Switch 2 ma działać bez wentylatora, co oznacza, że konsola prawdopodobnie będzie działać bezgłośnie w trybie przenośnym, dlatego też układ ARM będzie działał z maksymalnym rozproszeniem mocy wynoszącym 5 watów.

 

Pierwszy Nintendo Switch był już dość ekonomiczny, jeśli chodzi o konsole do gier - Nintendo określa zużycie energii na poziomie 7 watów podczas grania w stacji dokującej, ale system chłodzenia nadal zależał od wentylatora. Wentylator może zostać przeniesiony do stacji dokującej w nowym modelu, ponieważ częstotliwości taktowania układu graficznego rzekomo wzrosły z poniżej 800 MHz do ponad 1,2 GHz w stacji dokującej, co, jeśli jest prawdą, zwiększy rozpraszanie mocy z 5 watów do 15 do 30 watów. Taki wzrost wydajności pozwoli Nintendo wyświetlać gry w rozdzielczości 4K, ale tylko dzięki zastosowaniu technologii skalowania w górę.

Moore's Law is Dead zakłada, że Switch 2 wykorzysta kombinację Nvidia Deep Learning Super Sampling (DLSS) i prostego upscalera, aby osiągnąć akceptowalną jakość obrazu na telewizorze 4K. Ostatecznie Nintendo celuje w niższą maksymalną liczbę klatek na sekundę niż Steam Deck, ale wyższą rozdzielczość wyjściową. Nintendo Switch 2 zostanie oficjalnie zaprezentowany najpóźniej w marcu 2025 roku, co

zostało już potwierdzone przez Nintendo. Oczekuje się, że konsola będzie dostępna w dużych ilościach w momencie premieryi nadal będzie wspierać fizyczne nośniki gier i otrzyma znaczące aktualizacje pamięci RAM i pamięci masowej.

 

 

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > Nintendo Switch 2 zrezygnuje z wentylatora i będzie mieć wyjątkowo niskie TDP, ale będzie działać szybciej w stacji dokującej
Hannes Brecher, 2024-07- 9 (Update: 2024-07- 9)