Notebookcheck Logo

Platforma mobilna UNISOC T760 6nm 5G uruchomiona w Indiach

Chipset UNISOC T760 5G zaprezentowany w Indiach (Źródło: UNISOC)
Chipset UNISOC T760 5G zaprezentowany w Indiach (Źródło: UNISOC)
Firma UNISOC oficjalnie wprowadziła na rynek indyjski układ T760 6 nm 5G SoC. Chipset ten oferuje zaawansowaną technologię z małą architekturą rdzenia i potężnym procesorem graficznym. Chipset UNISOC T760 5G może zadebiutować w nadchodzącym smartfonie HMD.
Launch

UNISOC, globalny dostawca rozwiązań chipsetowych do komunikacji bezprzewodowej, ogłosił dziś oficjalnie https://www.unisoc.com/en_us/home/T5GSJ-T760-3-0 uruchomienie T760 5G SoC w Indiach. Najnowszy chipset posiada zaawansowane funkcje, które mogą cyfrowo przekształcić branżę smartfonów.

UNISOC T760 5G SoC został zaprojektowany w zaawansowanej technologii 6 nm EUV i wykorzystuje architekturę Arm 4 x A76 big + 4 x A55 minor core. SoC ten jest ponadto wyposażony w procesor graficzny Arm Mali-G57 MC4, który oferuje doskonałą wydajność i efektywność, zapewniając doskonałe wrażenia użytkownika.

Chipset nowej generacji został zaprojektowany z myślą o kodowaniu i dekodowaniu hard decode/4K@30fps, co może przełożyć się na wysokiej jakości aplikacje multimedialne. Co więcej, UNISOC T760 obsługuje wyświetlacz o rozdzielczości FHD+ z częstotliwością odświeżania do 120 Hz, co zapewnia brak ramek i profesjonalnie płynny obraz.

Jedną z największych zalet UNISOC T760 jest to, że integruje dedykowaną jednostkę NPU z mocą obliczeniową AI wynoszącą 3,2 TOPS do obsługi zaawansowanych funkcji i aplikacji AI, zapewniając w ten sposób lepszą interakcję użytkownika i ogólną wydajność. Wyposażono go również w najnowszy silnik obrazowania UNISOC Vivimagic 6.0 i technologię Acutelogic 3A, która obsługuje ultra-wyraźne poczwórne kamery o rozdzielczości do 64 milionów pikseli.

UNISOC zintegrował wielomodową zintegrowaną innowacyjną architekturę z inteligentną technologią regulacji AI w T760 SoC, aby zmniejszyć całkowite zużycie energii w scenariuszach danych 5G o 37%, a w scenariuszach czuwania 5G o 18%. Optymalizacje te zapewniają dłuższą żywotność baterii i efektywność dla użytkowników.

UNISOC podaje , że firma ma już podpisała już umowy z kluczowymi oEM na chipset T760, po czym produkt zostanie wkrótce wprowadzony na rynek indyjski. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że chip trafi najpierw do Telefonów HMDwedług doniesień, jeszcze bardziej umacniając pozycję UNISOC w branży smartfonów.

Specyfikacja UNISOC T760 (Źródło: UNISOC)
Specyfikacja UNISOC T760 (Źródło: UNISOC)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > Platforma mobilna UNISOC T760 6nm 5G uruchomiona w Indiach
Aditya Rasik, 2024-07- 9 (Update: 2024-07- 9)