Notebookcheck Logo

NethSecurity 8.1 jest już dostępny z nowym interfejsem śledzenia połączeń i menedżerem kont użytkowników

Strona dodawania tunelu IPsec w NethSecurity 8 (Źródło obrazu: NethServer Community)
Strona dodawania tunelu IPsec w NethSecurity 8 (Źródło obrazu: NethServer Community)
NethSecurity, będący w stanie zapewnić w pełni załadowane rozwiązanie zapory ogniowej dla systemu Linux, które wymaga zaledwie kilku kliknięć, aby zabezpieczyć sieć, otrzymał aktualizację z dwiema głównymi atrakcjami. Wersja 8.1 zawiera menedżera kont użytkowników w graficznym interfejsie użytkownika, a także wizualny moduł śledzenia połączeń.
Linux / Unix Software Open Source Security Business Server/Datacenter Workstation

Zgodnie z oficjalną dokumentacją, NethSecurity "jest rozwiązaniem Unified Threat Management (UTM), które zapewnia kompleksowy zestaw funkcji bezpieczeństwa, w tym zaporę ogniową, filtrowanie treści, głęboką inspekcję pakietów (DPI) przy użyciu Netifyd, hotspot Dedalo, OpenVPN i opcjonalny zdalny kontroler", który został zaprojektowany tak, aby był łatwy w konfiguracji. Dzięki tym atrybutom, ta oparta na OpenWrt-jest mądrym wyborem dla małych i średnich firm, ale nawet dla organizacji korporacyjnych. Wczoraj otrzymała ona nową aktualizację, która nosi oznaczenie 8.1 i jest dostarczana z wersją obrazu 23.05.3-ns.1.1.0.

Oprócz wielu poprawek błędów, które mają na celu zapewnienie większej stabilności, NethSecurity 8.1 zawiera również dwie główne funkcje, które wcześniej obiecano, a mianowicie menedżer połączeń, który dodaje interfejs śledzenia połączeń, pomagając użytkownikowi w łatwym zarządzaniu ruchem sieciowym, a także zarządzaniu użytkownikami administratora bezpośrednio z interfejsu użytkownika. Inne zmiany obejmują opcję sticky w regułach MultiWAN dla trwałości połączenia, ulepszoną elastyczność uwierzytelniania dla konfiguracji LDAP, w tym Active Directories i wiele innych.

Główne funkcje znajdujące się obecnie w przygotowaniu, które mają pojawić się w nadchodzących miesiącach, obejmują obiekty zapory sieciowej i raportowanie. Nowi użytkownicy NethSecurity powinni sprawdzić stronę strona instalacji aby uzyskać wszystkie szczegóły potrzebne do prawidłowego wykonania pracy. Ponadto, osoby poszukujące drukowanego (lub cyfrowego) przewodnika mogą pobrać książkę Elijah Baker's Linux Networking 101: Building and Managing a Secure Infrastructure, która jest dostępna za darmo w Kindle Unlimited (24,99 USD do kupienia), ale także w wersji papierowej (27,99 USD) i w twardej oprawie (29,99 USD).

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > NethSecurity 8.1 jest już dostępny z nowym interfejsem śledzenia połączeń i menedżerem kont użytkowników
Codrut Nistor, 2024-07- 9 (Update: 2024-07- 9)