Notebookcheck Logo

Model Y nie będzie obsługiwał nowego stabilnego połączenia UWB Phone Key Tesli przed liftingiem Junipera

Model Y będzie musiał na razie korzystać z Phone Key z BT (zdjęcie: Tesla)
Model Y będzie musiał na razie korzystać z Phone Key z BT (zdjęcie: Tesla)
"Tesla Phone Key ciągle się rozłącza" to prawdopodobnie najczęściej wyszukiwane hasło związane z tą funkcją. Wersja aktualizacji oprogramowania Tesla 2024.2.3, która jest obecnie wdrażana, pomaga użytkownikom nowszych iPhone'ów odblokowywać swoje samochody znacznie bardziej niezawodnie i szybciej.
E-Mobility

Podczas gdy najpopularniejszy pojazd na świecie - Model Y - obsługuje kilka metod odblokowywania, w tym klucz telefoniczny Tesli, funkcja ta najwyraźniej pozostanie na razie na wolniejszym i mniej niezawodnym połączeniu Bluetooth.

Dzieje się tak pomimo faktu, że Tesla wprowadza nową aktualizację oprogramowania 2024.2.3, która obejmuje szybszą i znacznie bardziej niezawodną obsługę łączności Ultra-wideband (UWB) Phone Key:

Technologia ultraszerokopasmowa (UWB) jest teraz dostępna dla Phone Key. Dzięki temu Państwa pojazd i Phone Key mogą komunikować się z większą dokładnością, aby szybciej blokować, odblokowywać i otwierać automatyczne drzwi... W aplikacji Tesla proszę wybrać Phone Key > Upgrade i postępować zgodnie z instrukcjami. Po zakończeniu konfiguracji proszę włączyć w ustawieniach iPhone'a opcję Interakcje w pobliżu dla Tesli. Wymaga iPhone'a 11+ i aplikacji Tesla 4.29.5+.

Klucz telefoniczny Tesla Bluetooth vs połączenie UWB

Jedno spojrzenie na liczne wyszukiwania "Tesla Phone Key nie działa" lub filmy z poradami wystarczy, aby zdać sobie sprawę, że funkcja UWB Phone Key jest już dawno spóźniona. Ponieważ połączenie Bluetooth nie jest tak szybkie i niezawodne jak UWB, które Apple ukrywa pod ustawieniem Interakcje w pobliżu, kierowcy Tesli często muszą wyjmować swoje iPhone'y, majstrować przy połączeniu Bluetooth, a nawet wchodzić do aplikacji, aby odblokować swoje samochody.

Jest to dalekie od płynnego procesu, który Tesla prezentuje w swoich reklamach Phone Key, a komentarze takie jak "Tesla musi naprawić ten problem, mam nowy Y i nadal mam ten problem" wskazują, dlaczego istnieje tak wiele wyszukiwań "tesla phone key disconnected" lub "tesla phone key not working".

Klucz telefoniczny Tesla UWB: obsługiwane modele

Niestety, nowa funkcjonalność UWB jest zarezerwowana tylko dla wybranych modeli Tesli, a właściciel nowego Modelu Y może być rozczarowany. Najlepiej sprzedający się pojazd na świecie po prostu nie obsługuje łączności UWB, więc Tesla wprowadza aktualizację Phone Key tylko do nowego Model 3 Highland najnowszy odświeżony Model S ma również chipy ultraszerokopasmowe, podobnie jak Cybertruck, więc ulepszona funkcja Phone Key prawdopodobnie wkrótce do nich dotrze.

Niestety, kierowcy Modelu Y będą musieli nadal korzystać z Phone Key przez Bluetooth ze wszystkimi zerwaniami połączenia i frustracją, które się z tym wiążą, przynajmniej do czasu, gdy Tesla wyjdzie z Juniper facelift latem. Ci właściciele Modelu 3 Highland i nowszego Modelu X z iPhonem 11 i nowszym mogą jednak dodać swoje Tesle do listy Near Interactions, wybrać opcję aktualizacji Phone Key w aplikacji i cieszyć się płynnym i niezawodnym blokowaniem i odblokowywaniem Tesli za pomocą telefonu w kieszeni.

Proszę kupić złącze ścienne 80A Tesla Gen 2 z kablem 24' na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Model Y nie będzie obsługiwał nowego stabilnego połączenia UWB Phone Key Tesli przed liftingiem Junipera
Daniel Zlatev, 2024-02- 9 (Update: 2024-02- 9)