Notebookcheck Logo

Bezpośrednie obniżki cen Tesli Model Y dla nabywców w USA - podstawowa wersja kosztuje teraz 35 490 USD z natychmiastową ulgą podatkową

Kampania obniżki cen Modelu Y rozpoczyna się w USA (zdjęcie: Tesla)
Kampania obniżki cen Modelu Y rozpoczyna się w USA (zdjęcie: Tesla)
Tesla w końcu przeniosła swoją bezpośrednią kampanię obniżania cen Modelu Y do USA. Po obniżeniu globalnych cen Modelu Y, ale wprowadzeniu tylko ukrytych cen poprzez kumulację zachęt w USA, Tesla obniża ceny Modelu Y dla amerykańskich nabywców.
E-Mobility

Do tej pory Tesla wstrzymywała się z bezpośrednimi obniżkami cen swojego bestsellerowego Modelu Y w USA, ale obniżyła swoje metki MSRP wszędzie indziej, od Kanady, gdzie a Model 3 kosztuje teraz tyle samo, co Model Y, do Europy i Chin, gdzie Tesla walczy z BYD z obniżkami cen Modelu Y i licznymi innymi rabatami.

W Stanach Zjednoczonych Tesla wstrzymała się jednak z bezpośrednimi obniżkami cen Modelu Y i zamiast tego po raz pierwszy zaoferowała przyszłym właścicielom Modelu Y kumulację zachęt, umożliwiając im doładowanie do natychmiastowy rabat podatkowy z rabatami na zapasy i bezpłatnym FSD lub dożywotnim doładowaniem transfery. Aż do teraz.

Niższe ceny Modelu Y docierają do USA

Po raz pierwszy Tesla wprowadza "tymczasową" obniżkę cen Modelu Y w niektórych wersjach amerykańskich. Początkowa cena Modelu Y dla podstawowej wersji RWD wynosi teraz 35 490 USD z federalną ulgą podatkową, podczas gdy Model Y Long Range kosztuje 40 490 USD po rządowej dotacji, która jest teraz stosowana bezpośrednio przy zakupie. Jest to przed jakimikolwiek innymi rabatami inwentaryzacyjnymi, stanowymi lub rabatami dla posiadaczy rezerwacji Cybertruck.

Te 2%-2.5% obniżki cen Tesli Model Y są skromniejsze niż do 9% w Europie, ale bezprecedensowe kumulowanie zachęt może spowodować, że cena nowego Modelu Y spadnie poniżej 30 000 USD ze wszystkimi rabatami federalnymi, stanowymi i inwentaryzacyjnymi. Nie wspominając nawet o dodatkowym 1000 USD zniżki, którą posiadacze wczesnych rezerwacji Cybertruck mogą otrzymać na zakup nowego pojazdu Tesli.

Tesla Model Y jest obecnie najpopularniejszym pojazdem na świecie, pokonując Po raz pierwszy linie RAV4 i Corolla Toyoty, więc te obniżki cen w połowie kwartału są tym bardziej niekonwencjonalne dla producenta pojazdów elektrycznych Elona Muska. Tesla twierdzi, że "ceny wzrosną o 1000 USD lub więcej 1 marca", zachęcając wszystkich do odbioru, aby zwiększyć lutową sprzedaż.

Elon Musk powiedział również, że darmowe przelewy FSD były "jednorazową rzeczą" w zeszłym roku, ale Tesla teraz układa darmowy transfer na szczycie wszystkich innych rabatów i zachęt, które może zebrać, więc miejmy nadzieję, że obecna "tymczasowa" obniżka cen Modelu Y stanie się trwała wraz ze zbliżaniem się kwartalnego raportu wyników.

Proszę kupić złącze ścienne 80A Tesla Gen 2 z kablem 24 'na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Bezpośrednie obniżki cen Tesli Model Y dla nabywców w USA - podstawowa wersja kosztuje teraz 35 490 USD z natychmiastową ulgą podatkową
Daniel Zlatev, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)