Notebookcheck Logo

Disney inwestuje ponad miliard dolarów w Epic Games, rozpoczynając swój najbardziej znaczący jak dotąd krok w branży gier

Współpraca między Disneyem a Epic Games jest wciąż w powijakach i nie przyniesie rezultatów przez kilka lat. (Źródło: Disney)
Współpraca między Disneyem a Epic Games jest wciąż w powijakach i nie przyniesie rezultatów przez kilka lat. (Źródło: Disney)
Disney wydał 1,5 miliarda dolarów na zakup udziałów w wydawcy Fortnite, Epic Games. Cel: zupełnie nowy świat gier i rozrywki.
Business Gaming

W poście na X (dawniej Twitter) 8 lutego 2024 r. Disney potwierdził nabycie mniejszościowego pakietu udziałów o wartości 1,5 mld USD w Epic Games - wydawcy Fortnite. Inwestycja ta jest częścią szerszej strategicznej współpracy między obiema firmami.

Celem współpracy Disneya i Epic Games jest stworzenie zupełnie nowego uniwersum gier i rozrywki. Bogate portfolio marek i franczyz Disneya, w tym Pixar, Marvel, Star Wars i Avatar, ma zostać zintegrowane ze światem gier. Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, określił to przedsięwzięcie jako najbardziej znaczący jak dotąd krok Disneya w branży gier i podkreślił potencjał wzrostu i ekspansji, jaki niesie ze sobą partnerstwo z Epic Games.

Wciąż nie jest jasne, czego dokładnie mogą spodziewać się gracze

W ramach wstępnego ogłoszenia partnerzy nie nakreślili dokładnie, czego możemy się spodziewać po współpracy. Można jednak założyć, że w przyszłości w Fortnite pojawi się więcej własności Disneya - na przykład w postaci skórek i wydarzeń crossover. W zwiastunie premierowym fani widzieli już wskazówki dotyczące marek Disneya, takich jak Avatar, Frozen i nie tylko.

Pierwsze wyniki "może za kilka lat"

Minie trochę czasu, zanim współpraca między Disneyem a Epic Games przyniesie pierwsze rezultaty. W wywiadzie dla CNBC dyrektor generalny Disneya Bob Iger mówił o "może za kilka lat".

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Disney inwestuje ponad miliard dolarów w Epic Games, rozpoczynając swój najbardziej znaczący jak dotąd krok w branży gier
Marius Müller, 2024-02- 9 (Update: 2024-02- 9)