Notebookcheck Logo

Marvel Rivals: Umowa zabrania streamerom krytykowania nowej strzelanki Marvela

Gra Marvel Rivals w wersji alfa będzie dostępna od 10 do 20 maja. (Źródło: Steam / Marvel)
Gra Marvel Rivals w wersji alfa będzie dostępna od 10 do 20 maja. (Źródło: Steam / Marvel)
Nowa strzelanka 6v6 z bohaterami Marvela znajduje się obecnie w fazie alfa. Jednak, jak ujawnił profesjonalista Overwatch, Seagull, streamerzy mają umowny zakaz krytykowania gry.
Gaming Fail

Marvel Rivals to nowa strzelanka 6v6, która jest bardzo podobna do Overwatch. Jednak zamiast postaci Blizzarda, na polu bitwy pojawią się bohaterowie Marvela. Gra tworzona jest przez NetEase Games - chińskiego dewelopera i wydawcę najbardziej znanego z wprowadzenia Hearthstone i Diablo Immortal na chiński rynek we współpracy z Blizzardem. Oczekuje się, że Marvel Rivals zostanie wydany w pierwszym lub drugim kwartale 2025 roku, ale obecnie znajduje się w fazie alfa.

Surowy zakaz krytyki dla streamerów

Streamer Twitcha i profesjonalista Overwatch, Brandon Larned aka A_Seagull, opublikował na X (dawniej Twitter) fragment umowy, którą streamerzy musieli podpisać, aby uzyskać dostęp do alfy Marvel Rivals. Wyraźnie zabrania ona wygłaszania negatywnych komentarzy na temat strzelanki Marvela lub porównywania jej do innych gier. Zabronione są również komentarze satyryczne, co oznacza, że streamerom nie wolno nawet chwalić gry w sarkastyczny sposób. Społeczność Reddit wcale nie jest z tego powodu zadowolona, a komentarze pod postem X Seagulla również szaleją:

NetEase Games przeprasza i chce zmienić umowę

Dzień po X-Post Seagull, zespół stojący za Marvel Rivals oficjalnie przeprosił i ogłosił zmianę umowy i ogłosił zmianę umowy. Z X-Post nie wynika jednak jasno, czy streamerzy będą mogli otwarcie rozmawiać o Marvel Rivals podczas pozostałej fazy alfa.

"Szczerze przepraszamy za zamieszanie, podejrzenia i frustrację spowodowane tymi nadmiernie restrykcyjnymi warunkami [...] Obecnie współpracujemy z twórcami, którzy wyrazili te obawy i zmieniamy obecną wersję, aby była mniej restrykcyjna i bardziej przyjazna dla twórców"

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Marvel Rivals: Umowa zabrania streamerom krytykowania nowej strzelanki Marvela
Marius Müller, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)