Notebookcheck Logo

MNT Pocket Reform: Ekscytujący, kompaktowy laptop jest modułowy i już dostępny w sprzedaży

Kieszonkowa reforma MNT jest obecnie wysyłana.
Kieszonkowa reforma MNT jest obecnie wysyłana.
MNT Pocket Reform to wyjątkowo kompaktowy notebook, który jest już dostępny. System jest oparty na otwartym kodzie źródłowym, co pozwala na jego modyfikację przez użytkowników.
Open Source Laptop / Notebook Launch

 

MNT Pocket Reform jest już dostępny do wysyłki. Producent poinformował o tym specjalnie za pośrednictwem CrowdSupply, a także udostępnił odpowiednie zdjęcia. Zwolennicy będą jednak musieli uzbroić się w cierpliwość jeszcze przez jakiś czas, ponieważ około 700 urządzeń zostanie wysłanych, co jest dużą liczbą dla małej firmy, a minie kilka miesięcy, zanim wszystkie jednostki będą gotowe do wysyłki.

Informowaliśmy już o

MNT Pocket Reformktóry jest kompaktowym laptopem o otwartym kodzie źródłowym. Model ma modułową konstrukcję, umożliwiającą wymianę procesora i pamięci RAM. Standardowy moduł wyposażony jest w i.MX8M Plus SoC od NXP, który jest wyposażony w cztery rdzenie Cortex A53 i rozwiązanie graficzne Vivante GC700UL. Dostępna jest jednostka NPU, z otwartymi sterownikami zarówno dla NPU, jak i GPU. Moduł podstawowy jest wyposażony w 8 GB pamięci RAM DDR4. Można zainstalować dysk SSD NVMe.

 

Zainstalowana jest mechaniczna i podświetlana klawiatura z 60 klawiszami, podłączona za pomocą kontrolera Raspberry Pi RP2040 z wyborem różnych przełączników. Dostępny jest również gładzik. Siedmiocalowy ekran oferuje rozdzielczość 1920 x 1200; zewnętrzne ekrany o rozdzielczości 4K można również podłączyć za pomocą microHDMI. WiFi i Bluetooth są dostępne, a modem komórkowy można doposażyć w kartę M.2. Wreszcie, są dwa porty USB 3.2 typu C, Ethernet i gniazdo kart microSD.

Model ten wciąż można zamawiać w cenie co najmniej 999 dolarów.

Zainstalowany jest trackball.
Zainstalowany jest trackball.
Moduł z SoC i pamięcią RAM można wymienić.
Moduł z SoC i pamięcią RAM można wymienić.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > MNT Pocket Reform: Ekscytujący, kompaktowy laptop jest modułowy i już dostępny w sprzedaży
Silvio Werner, 2024-06-10 (Update: 2024-06-10)