Notebookcheck Logo

MIUI 14 usuwa irytujące reklamy i uciążliwe bloatware, gdy zbliża się podobno data premiery

Xiaomi CIVI 2 powinien być jednym z telefonów, który skorzysta z funkcji oszczędzania miejsca w skórce MIUI 14. (Źródło obrazu: Xiaomi)
Xiaomi CIVI 2 powinien być jednym z telefonów, który skorzysta z funkcji oszczędzania miejsca w skórce MIUI 14. (Źródło obrazu: Xiaomi)
W miarę jak data wydania MIUI 14 zbliża się coraz bardziej, wyciekły podobno nowe funkcje dla nakładki Xiaomi Android. Zgłoszone zmiany powinny pomóc MIUI 14 zmniejszyć ilość miejsca, które zajmuje na obsługiwanych urządzeniach. Usunięcie reklam w oprogramowaniu MIUI najwyraźniej nadchodzi od dawna, ponieważ nawet MIUI 13 ma funkcje z reklamami.
Software Smartphone Android Leaks / Rumors

Nakładka Android firmy Xiaomi, MIUI 14, najwyraźniej zacznie się toczyć 19 listopada, według raportu z Chin. Data wydania MIUI 14 prawdopodobnie zbiegnie się z premierą nowej serii smartfonów Xiaomi, którą w tym przypadku powinny być m.in Xiaomi 13 seria. Niektóre funkcje niestandardowej nakładki Android zostały już wyciekły, ale wygląda na to, że nadchodzi jeszcze kilka dużych zmian, które ucieszą właścicieli telefonów, które będą wspierać najnowsze oprogramowanie MIUI.

Po pierwsze, doniesiono, że MIUI 14 nie będzie zawierał reklam. Jednym ze sposobów, że Xiaomi udało się rozwijać tak szybko, pozostając konkurencyjnym był przez włączenie reklam w swoim systemie operacyjnym MIUI. Fani nauczyli się tolerować reklamy, ponieważ kupowali niedrogie smartfony Xiaomi, Redmi i POCO, które oferowały podobne specyfikacje do znacznie droższych urządzeń od znanych rywali. Najwyraźniej jednak w MIUI 14 nie ma miejsca na reklamy.

Po drugie, w tym, co wydaje się być kolejnym naciskiem ze strony m.in Xiaomi aby jego urządzenia klasy premium były bardziej akceptowalne dla tych, którzy mogli nie rozważać zakupu w przeszłości, MIUI 14 będzie rzekomo wolny od bloatware. Poza Xiaomi własnych aplikacji i typowych Android/Google oprogramowania, telefony, które pochodzą z MIUI 14 uruchomiony na nich z pudełka będzie rzekomo oszczędzone obecności wielu często zbędnych preinstalowanych aplikacji stron trzecich.

Inne drobne zmiany MIUI 14 wymienione w tym samym raporcie (z MyDrivers) obejmują tryb dużego folderu, aby pomóc w interakcji między urządzeniem ręcznym a wyświetlaczem pulpitu, a także liczne aktualizacje narzędzi, takich jak zegar, aplikacja pogodowa i narzędzie kalendarza. Niektóre z głównych zakresów smartfonów, które mają obsługiwać MIUI 14 (wraz z nadchodzącą serią Xiaomi 13) to m.in Xiaomi Mi 11 i Xiaomi 12, serie Redmi K40 i K50 oraz POCO F3 i F4 telefony

Kup Xiaomi 12 na Amazon

MIUI 14 (źródło obrazu: MyDrivers)
MIUI 14 (źródło obrazu: MyDrivers)

Źródło(-a)

MyDrivers (w języku chińskim)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 11 > MIUI 14 usuwa irytujące reklamy i uciążliwe bloatware, gdy zbliża się podobno data premiery
Daniel R Deakin, 2022-11-10 (Update: 2022-11-10)