Notebookcheck Logo

Logitech MX Vertical

Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical
W ofercie firmy Logitech pojawiła się ergonomiczna mysz komputerowa o nazwie MX Vertical.

Myszka Logitech MX Vertical (czujnik 4000 DPI), co widać po załączonym zdjęciu, wygląda dość nietypowo a jej bryła przyciąga wzrok. Jak wspomniałem we wstępie, taki a nie inny kształt nie ma tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim zapewniać wygodę użytkowania. W końcu z myszki komputerowej często korzysta się wiele godzin dziennie i można się przy tej okazji nabawić problemów z nadgarstkiem.

Tytułowa myszka, z plastikiem opadającym pod kątem 57°, ma męczyć mięśnie nadgarstka o 10% mniej w porównaniu do standardowej myszki. A potrzeby poruszania myszką ma być nawet cztery razy mniej. Jednocześnie gumowy element (grip) pozwala na uzyskanie pewnego chwytu a co za tym idzie nie ma spadku produktywności.

Fabrycznie zamontowany akumulatorek wystarczy na około cztery miesiące pracy. Krótkie, trwające minutę ładowanie wystarczy zaś na około trzy godziny zabawy z myszką.

Dodatkową atrakcją jest oprogramowanie Logitech Easy-Switch i Logitech Flow, które umożliwia m.in. szybkie przełączanie się między dwoma komputerami a także bezbolesne przenoszenie tekstu, obrazków i plików w trybie kopiuj i wklej (też między dwiema różnymi maszynami).

Producent przyjmuje już zamówienia w ramach prowadzonej przedsprzedaży. Za tytułową myszkę trzeba zapłacić 99,99 USD a w sklepach powinna pojawić się we wrześniu 2018 roku.

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-08-20 (Update: 2018-08-20)