Notebookcheck Logo

Leaker ujawnia szczegóły nowych Samsungów Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5

Koncepcyjny render tego, jak mógłby wyglądać Galaxy Z Flip5. (Źródło obrazu: Technizo Concept)
Koncepcyjny render tego, jak mógłby wyglądać Galaxy Z Flip5. (Źródło obrazu: Technizo Concept)
Podobno Samsung zdecydował się na znacznie większy wyświetlacz pokrywy dla Galaxy Z Flip5. Galaxy Z Flip5 powinien otrzymać również kilka innych ulepszeń wyświetlacza, podobnie jak Galaxy Z Fold5.
Android Galaxy S Foldable Smartphone Leaks / Rumors

W zeszłym miesiącu, @UniverseIce twierdził że Galaxy Z Flip5 zostanie wprowadzony na rynek z dużo większym wyświetlaczem na okładce niż Galaxy Z Flip4, który zachował 1,9-calowy panel swojego poprzednika. Od tego czasu pojawiły się zdjęcia następnej generacji Motorola Razr pojawiły się w sieci, pokazując bardziej rozległą pokrywę wyświetlacza niż nawet Oppo Find N2 Flip.

Według tego samego leakera, Samsung zdecydował się na 3,4-calowy wyświetlacz dla Galaxy Z Flip5. Innymi słowy, wyświetlacz pokryje większość górnego panelu urządzenia, choć nie wiadomo, czy będzie rozciągał się wokół kamer, jak w przypadku tegorocznego Razr. Niezależnie od tego, Galaxy Z Flip5 będzie miał o 79% większy wyświetlacz pokrywy niż jego poprzednik.

@UniverseIce dodaje że Galaxy Z Flip5 będzie również wyposażony w węższe wewnętrzne ramki wyświetlacza, a Samsung zmaksymalizuje powierzchnię ekranu w kompaktowej formie. Zmiana ta będzie współpracować z nową technologią ekranów dotykowych i zawiasem typu waterdrop, który ma zmniejszyć efekt marszczenia. Model Galaxy Z Fold5 wykorzysta ten sam zawias i nową technologię ekranu dotykowego.

Podczas gdy Galaxy Z Fold5 nie otrzyma większego wyświetlacza okładki, składany 254 g będzie wydawał się cieńszy dzięki ulepszonej technologii zawiasów. Podobno Galaxy Z Fold5 będzie miał około 13 mm grubości, co byłoby prawie 3 mm cieńsze niż Galaxy Z Fold4 w najgrubszym miejscu. Co nie jest zaskoczeniem, Samsung wyposaży oba foldables w ten sam Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy jak w przypadku serii Galaxy S23.

Źródło(-a)

@UniverseIce via 9to5Google, Technizo Concept - Kredyt wizerunkowy

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Leaker ujawnia szczegóły nowych Samsungów Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5
Alex Alderson, 2023-03-22 (Update: 2023-03-22)