Notebookcheck Logo

Ładowarki Tesli odblokują się dla innych EV w ramach rządowego parcia USA na 100 000 publicznych stacji ładowania

Elektryczny VW na stacji Tesla Supercharger w Europie (zdjęcie: OfficialQzf/Reddit)
Elektryczny VW na stacji Tesla Supercharger w Europie (zdjęcie: OfficialQzf/Reddit)
Nacisk Białego Domu na Teslę i Elona Muska w szczególności, aby odblokować swoją sieć ładowania dla innych pojazdów elektrycznych zadziałał, jak się wydaje, ponieważ właśnie ogłosił, że Tesla będzie miała co najmniej 7,500 swoich stosów udostępnionych innym markom EV. Obejmuje to zarówno istniejące, jak i zupełnie nowe ładowarki w całym 50 stanie.
E-Mobility

Zgodnie z plotkami, Biały Dom wyszczególnił, w jaki sposób będzie dystrybuował miliardy dotacji rządowych po raz pierwszy w USA, Tesla pozwoli innym samochodom elektrycznym korzystać ze swojej rozległejsieci Superchargerów i ładowarek docelowych z nie mniej niż 7,500 jej stosów dostępnych dla wszystkich EV do końca 2024 roku.

Biorąc pod uwagę, że na ostatnim liczeniu Tesla miała około 16,822 Superchargers i ładowarki docelowe Tesla w USA, Tesla ma trochę pracy, aby tak duża liczba była dostępna dla wszystkich. Z tych 7,500, co najmniej 3,500 nowych i istniejących Superchargers 250 kW będzie zlokalizowanych przy głównych autostradach, podczas gdy ładowarki docelowe Level 2 obejmą hotele, restauracje i obszary wiejskie. W międzyczasie sieć Superchargerów Tesli z palami produkcji amerykańskiej podwoi się od teraz. Dodatkowo Biały Dom ogłosił następujące inicjatywy, które będą częścią impulsu NEVI:

  • Hertz i bp ogłaszają zamiar zbudowania krajowej sieci infrastruktury szybkiego ładowania EV, aby przyspieszyć adopcję pojazdów elektrycznych. Hertz i bp zamierzają wprowadzić infrastrukturę ładowania do lokalizacji Hertz w całej Ameryce, w tym w głównych miastach, takich jak Atlanta, Austin, Boston, Chicago, Denver, Houston, Miami, Nowy Jork, Orlando, Phoenix, San Francisco i Waszyngton. Centra ładowania będą służyć kierowcom rideshare i taksówek, klientom wypożyczalni samochodów i ogółowi społeczeństwa w miejscach o dużym popycie, takich jak lotniska. Oczekuje się, że wiele instalacji będzie obejmować huby ładowania na dużą skalę, znane jako "gigahuby". bp ma na celu zainwestowanie 1 miliarda dolarów w ładowanie EV w USA do 2030 roku. Celem firmy Hertz jest uczynienie jednej czwartej swojej floty elektryczną do końca 2024 roku.
  • Pilot Company, General Motors i EVgo nawiązały współpracę w celu zbudowania na całym wybrzeżu sieci 2 000 szybkich ładowarek o dużej mocy 350 kW w centrach podróży Pilot i Flying J wzdłuż amerykańskich autostrad. Ogólnokrajowa sieć do 500 centrów podróży umożliwi dalekie podróże EV poprzez połączenie społeczności miejskich i wiejskich. Dziś firmy ogłaszają, że pierwsze ponad 200 ładowarek w tej sieci ma być dostępne do użytku kierowców w 2023 roku.
  • TravelCenters of America i Electrify America ogłosiły, że będą oferować ładowanie pojazdów elektrycznych w wybranych lokalizacjach Travel Centers of America i Petro, a ich celem jest zainstalowanie około 1000 ładowarek EV w 200 lokalizacjach wzdłuż głównych autostrad w ciągu najbliższych pięciu lat.
  • Electrify America niedawno zorganizowała oficjalne rozpoczęcie budowy Electrify America Solar Glow™ 1, nowego projektu fotowoltaicznego o mocy 75 MW w hrabstwie San Bernardino, w Kalifornii, który ma pomóc w zasilaniu energią odnawialną wszystkich energii dostarczanych kierowcom pojazdów elektrycznych w ponad 800 stacjach szybkiego ładowania DC w całym kraju.
  • Mercedes-Benz, ChargePoint i MN8 Energy ogłosiły partnerstwo w celu rozmieszczenia ponad 400 węzłów ładowania z ponad 2500 publicznie dostępnych portów szybkiego ładowania prądem stałym na terenie USA i Kanady.
  • ChargePoint, Volvo Cars i Starbucks ogłosiły partnerstwo w celu wdrożenia 60 szybkich ładowarek DC w maksymalnie 15 lokalizacjach wzdłuż liczącej 1350 mil trasy pilotażowej między Seattle a Denver, która ma zostać ukończona do lata 2023 roku.
  • General Motors, we współpracy z FLO, ogłosił współpracę z dealerami w celu zainstalowania do 40 000 publicznych stacji ładowania Level 2 EV w lokalnych społecznościach do 2026 roku poprzez GM's Dealer Community Charging Program. Nowe stacje ładowania dołączą do sieci GM's Ultium Charge 360 i będą dostępne dla wszystkich kierowców EV.
  • Francis Energy, operator punktów ładowania EV z siedzibą w Tulsie, w stanie Oklahoma, rozszerza działalność na 40 stanów w 2023 roku, z planami zainstalowania 50 000 portów ładowania EV do 2030 roku we współpracy z gminami, dealerami samochodowymi, narodami plemiennymi i prywatnymi firmami. Obecnie 75% sieci Francis Energy znajduje się w społecznościach Justice40.
  • Forum Mobility, dostawca rozwiązań dla bezemisyjnych pojazdów ciężarowych, ogłosił niedawno zaangażowanie o wartości 400 milionów dolarów w celu rozmieszczenia ponad 1000 szybkich ładowarek prądu stałego. Infrastruktura ładowania będzie obsługiwać tysiące ciężkich samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym, które według prognoz zaczną pracować w portach San Pedro i Oakland w Kalifornii w ciągu najbliższej dekady. Społeczne magazyny ładowania stworzą ponad 600 nowych miejsc pracy w społecznościach o niekorzystnej sytuacji, jednocześnie zmniejszając szkodliwe emisje w portach i wzdłuż korytarzy transportowych.
  • Ford zobowiązał się do zainstalowania co najmniej jednej publicznej ładowarki DC Fast z dwoma portami w 1 920 salonach dealerskich Forda do stycznia 2024 roku.

Kierowcy pojazdów elektrycznych, którzy chcą ładować się na Superchargers lub ładowarce docelowej, będą mogli to zrobić za pośrednictwem aplikacji Tesli lub jej strony internetowej, podobnie jak w Europie, gdzie właściciele innych marek EV płacą więcej niż właściciele Tesli, aby naładować swoje pojazdy na stacjach Tesli, nawet z abonamentem.

Mama to słowo na temat stawek Supercharger dla pojazdów innych niż Tesla w USA, ale Tesla już wyciekła pewne szczegóły i dokładne ceny abonamentu ładowania nie powinny być daleko w tyle.

Pobierz Tesla Motors 24' Cable Wall Connector na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Ładowarki Tesli odblokują się dla innych EV w ramach rządowego parcia USA na 100 000 publicznych stacji ładowania
Daniel Zlatev, 2023-02-16 (Update: 2023-02-16)