Notebookcheck Logo

Ładowarka UGREEN Nexode RG GaN i stacja zasilająca Mini MagSafe w praktyce: Estetyka i użyteczność

Unikalne i użyteczne rozwiązania w zakresie ładowania. Firma UGREEN wprowadziła niedawno na rynek kilka nowych ładowarek. Wśród nich znajduje się poręczna i wszechstronna stacja ładująca z platformą kompatybilną z MagSafe oraz ładowarka USB-C zaprojektowana tak, aby wyglądała jak mały robot. W tym materiale praktycznym sprawdzimy funkcje i możliwości ładowania obu produktów.
Accessory

UGREEN jest popularnym producentem ładowarek i akumulatorów do urządzeń mobilnych. W swojej ciągłej misji zaspokajania potrzeb klientów w zakresie zasilania mobilnego, firma niedawno wypuściła dwie nowe ładowarki. Podczas gdy jedna z nich ma na celu wprowadzenie stylu do nudnego świata dostarczania energii przez USB-C, druga ma na celu połączenie wielu urządzeń ładujących w jednym kompaktowym opakowaniu. W tej praktycznej recenzji przyjrzymy się ładowarce UGREEN Nexode RG i stacji zasilającej Mini MagSafe.

Ładowarka Nexode RG: Szybkie ładowanie w ładnym opakowaniu

Nexode RG to uroczy sposób na ładowanie urządzeń. (Zdjęcie za pośrednictwem UGREEN)
Nexode RG to uroczy sposób na ładowanie urządzeń. (Zdjęcie za pośrednictwem UGREEN)

Pierwszą ładowarką na naszej liście jest UGREEN Nexode RG. Atrakcyjność tej niewielkiej ładowarki USB-C jest natychmiast widoczna: została zaprojektowana tak, aby wyglądać jak uroczy robot. Ta estetyka z pewnością wyróżnia się wśród morza uproszczonych brodawek ściennych. Nexode RG jest nieco dłuższa i szersza niż większość ładowarek ściennych USB-C, ale niewiele. Nie powinien on wystawać zbytnio poza ścianę, jak ma to miejsce w przypadku większości ładowarek.

Nexode RG jest dostępny jako czarno-szary robot lub fioletowy robot z różowymi akcentami i gumową kokardą na plecach (co jest absolutnie urocze). Oba te modele oferują do 30 W dostarczanej mocy. UGREEN sprzedaje również wersję czarnego robota, która obsługuje do 65 W soku. Anegdotycznie, oba te modele ładują iPhone'a 13, iPhone 13 Pro Max, Doogee S99, Nintendo Switch i Lenovo Chromebook (przez USB-C) z mniej więcej taką samą prędkością jak podobne ładowarki.

Przykładowo, 30 W ładowarka Nexode RG naładowała iPhone'a 13 z 5% do 46% w 30 minut, podczas gdy 30 W ładowarka Anker Nano II GaN naładowała tego samego iPhone'a 13 z 5% do 48% w 30 minut. Podobnie, 65 W ładowarka Nexode RG naładowała Lenovo Chromebook tak samo szybko, jak zwykła 65 W ładowarka USB-C do laptopów. IPhone 13 Pro Max, Nintendo Switch i Doogee S99 miały podobne wyniki z różnymi 30-watowymi ładowarkami.

Na Nexode RG znajduje się mały panel LCD, który działa jako uroczy wskaźnik ładowania. Gdy urządzenie jest podłączone i ładuje się, wyświetlacz LCD zapala się z uśmiechniętą twarzą przypominającą emotikon. Dwa odwrócone łuki i lewy kątownik, reprezentujące oczy na uśmiechniętej twarzy, wskazują, że podłączone urządzenie otrzymuje zasilanie z adaptera. Gdy urządzenie jest w pełni naładowane, lewy kątownik znika, wskazując, że bateria urządzenia jest pełna.

Wyświetlacz LCD wyświetla twarz wskazującą ładowanie. (Zdjęcie za pośrednictwem UGREEN)
Wyświetlacz LCD wyświetla twarz wskazującą ładowanie. (Zdjęcie za pośrednictwem UGREEN)
Nexode RG posiada magnetyczne nóżki, które z łatwością przyczepiają się do metalu, np. lodówki.
Nexode RG posiada magnetyczne nóżki, które z łatwością przyczepiają się do metalu, np. lodówki.

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w wyglądzie Nexode RG, są jego nóżki, które wsuwają się na bolce, aby chronić metal, gdy ładowarka nie jest używana. Te nóżki, które wyglądają jak małe buty dla robota, są również magnetyczne. W związku z tym Nexode RG można przykleić do czegokolwiek żelaznego, takiego jak lodówka, aby przechowywać go z dala od drogi. Nóżki pozostają bezpieczne, ale można je łatwo zsunąć, gdy ładowarka jest potrzebna.

Ponieważ Nexode RG jest ładowarką GaN, wytwarza ona znacznie mniej ciepła niż standardowe ładowarki ścienne. Podczas mojego użytkowania, model 30 W nigdy nie był ciepły w dotyku, nawet podczas ładowania z pełną mocą. Ładowarka o mocy 65 W nieco się nagrzewała, ale nie była gorąca.

Podsumowując, Nexode RG to skuteczna i wydajna ładowarka USB-C, która wygląda uroczo, a jednocześnie spełnia swoje zadanie. Z pewnością będzie się wyróżniać i może stanowić miły, nowatorski prezent.

Mini zasilacz MagSafe

Mini MagSafe Power Station może ładować do czterech urządzeń jednocześnie. (Zdjęcia za UGREEN)
Mini MagSafe Power Station może ładować do czterech urządzeń jednocześnie. (Zdjęcia za UGREEN)

UGREEN przesłał również swoją Mini MagSafe Power Station. Jest to stacja nablatowa, która może ładować do czterech urządzeń jednocześnie. Jej główną cechą jest składana platforma MagSafe, którą można dostosować do dowolnego kąta do 60°. Posiada również dwa porty ładowania USB-C, które mogą ładować z mocą do 100 W, dzięki czemu nadają się do ładowania większości laptopów. Jest też pojedynczy port USB-A, który zapewnia moc do 22,5 W, a platforma MagSafe obsługuje ładowanie z mocą do 15 W. Platforma MagSafe jest również kompatybilna z bezprzewodowym ładowaniem Qi z mocą do 7,5 W, co działało z różnymi słuchawkami dousznymi TWS, telefonami Android oraz iPhone'em 8 i iPhone'em 11 (chociaż żaden z nich nie może korzystać z magnetycznego mocowania platformy).

W moich testach prędkości te wydają się być dokładne. Pożyczyłem MacBooka Pro 14 znajomego i oba porty USB-C ładowały laptopa z taką samą szybkością jak ładowarka USB-C Apple 96 W (którą mój znajomy dołączył), gdy laptop był jedynym podłączonym urządzeniem. Korzystanie z wielu portów ładowania komplikuje nieco całkowitą moc wyjściową, ale UGREEN ma poręczny wykres dostępny na swojej stronie internetowej. Z moich osobistych testów wynika, że liczby te są dokładne. Co ciekawe, choć stacja ma w nazwie "100 W", może zapewnić całkowitą moc wyjściową 112,5 W, gdy wszystkie trzy porty USB i platforma MagSafe są włączone (przynajmniej według UGREEN). W związku z tym użytkownicy powinni być w stanie zasilić skromnego laptopa i szybko naładować wiele urządzeń jednocześnie za pomocą jednego gniazdka ściennego.

Stacja wykorzystuje sprzęt GaN, dzięki czemu nie wydziela dużo ciepła. Gdy wszystkie trzy porty USB są włączone, spód urządzenia staje się bardzo ciepły w dotyku. Nie jest na tyle gorący, aby powodować ból, ale jest bardzo ciepły. W związku z tym użytkownicy prawdopodobnie nie powinni umieszczać stacji na miękkich tworzywach sztucznych lub innych materiałach, które mogą się wypaczyć z powodu przedłużonej ekspozycji na umiarkowane ciepło.

Moc wyjściowa dla różnych kombinacji. (Zdjęcie za UGREEN)
Moc wyjściowa dla różnych kombinacji. (Zdjęcie za UGREEN)
Mini MagSafe Power Station posiada dwa porty USB-C 100 W i jeden port USB-A 22,5 W.
Mini MagSafe Power Station posiada dwa porty USB-C 100 W i jeden port USB-A 22,5 W.

Urządzenie jest zbudowane jak czołg i świetnie leży w dłoni. Wytrzymało wrzucenie do plecaka i przenoszenie do kawiarni i domów przyjaciół, a także wytrzymało około dwóch miesięcy codziennego użytkowania. Platforma MagSafe wygląda tak samo jak po wyjęciu z pudełka, mimo że kładę na niej telefon przynajmniej raz dziennie. Magnes w platformie jest niesamowicie silny; mogę podnieść całą stację o wadze 600 g z moim iPhone'em 13, gdy jest on przymocowany za pomocą magnesu. Zasadniczo iPhone z MagSafe nie ześlizgnie się z platformy pod żadnym kątem.

Podsumowując, platforma Mini MagSafe to dobrze skonstruowana, wieloportowa stacja ładująca zaprojektowana dla użytkowników iPhone'ów w celu uporządkowania plątaniny kabli w miejscu pracy. Oferuje ona wystarczającą ilość energii do naładowania większości laptopów, choć użytkownicy mogą potrzebować dedykowanej ładowarki do notebooka, jeśli ładują wiele urządzeń jednocześnie.

Wnioski

W recenzji: UGREEN Mini MagSafe Power Station i ładowarka Nexode RG. Recenzowane urządzenia zostały dostarczone przez firmę UGREEN
W recenzji: UGREEN Mini MagSafe Power Station i ładowarka Nexode RG. Recenzowane urządzenia zostały dostarczone przez firmę UGREEN

UGREEN nadal oferuje unikalne i użyteczne rozwiązania w zakresie ładowania. Nexode RG to urocza ładowarka GaN, która dodaje trochę smaku i pikanterii do nudnego świata brodawek ściennych, a Mini MagSafe Power Station to wysokiej jakości rozwiązanie zmniejszające ilość wtyczek potrzebnych w miejscu pracy. Obie te opcje ładowania działają zgodnie z reklamami i są zapakowane w dobrze wykonaną obudowę.

Zarówno Nexode RG, jak i Mini MagSafe Power Station można kupić na stronie UGREEN.

Mogą Państwo również zakupić Nexode RG na Amazon. Mini MagSafe Power Station jest również dostępna na Amazon.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Ładowarka UGREEN Nexode RG GaN i stacja zasilająca Mini MagSafe w praktyce: Estetyka i użyteczność
Sam Medley, 2023-11-22 (Update: 2023-11-22)