Notebookcheck Logo

Korea Płd. wesprze firmy SK hynix i Samsung?

Koreański rząd rozważa subsydiowanie badań i rozwoju w dziedzinie pamięci operacyjnej i masowej kolejnej generacji.

W ostatnich dniach było głośno o problemach amerykańskiej firmy Micron w Chinach. Przegrała ona spór z tajwańską firmą UMC i w efekcie utraciła dostęp do chińskiego rynku.

Donosiłem też o serii inwestycji koreańskich firm na terenie Chin - SK hynix, LG Display i wcześniej Samsunga. To może mieć związek z obawami Koreańczyków o przyszłość ich wiodącej roli na rynku pamięci komputerowych. Razem z amerykańską firmą Micron koreańskie firmy Samsung i SK hynix mają 90% udziału w rynku pamięci DRAM (pamięć operacyjna stosowana w laptopach, tabletach i smartfonach).

Koreański minister Paik Un-gyu (handel, przemysł i energia) przekazał, że Korea Południowa może wesprzeć badania i rozwój (R&D) dużych projektów z dziedziny pamięci komputerowych kolejnej generacji. Tak, by odpowiedzieć na działania coraz lepiej radzących sobie chińskich firm (produkty prezentowane na targach Computex 2018).

Źródło: Yonhap News Agency

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > Korea Płd. wesprze firmy SK hynix i Samsung?
Sylwester Cyba, 2018-07-18 (Update: 2018-07-18)