Notebookcheck Logo

Konkurent Tesli Model 3 Highland BYD Seal wprowadzony na rynek europejski w tej samej cenie i z większym zasięgiem

Nowy Seal nie jest tańszy od Modelu 3 w Europie (zdjęcie: BYD)
Nowy Seal nie jest tańszy od Modelu 3 w Europie (zdjęcie: BYD)
Nowy BYD Seal będzie musiał walczyć z Teslą Model 3 Highland na własną rękę w Europie. Tam BYD Seal jest wyceniony prawie tak samo jak Highland, niwelując przewagę cenową, jaką cieszy się w Chinach.
E-Mobility

Bezpośredni konkurent Tesli Model 3 Highland od drugiego co do wielkości producenta pojazdów elektrycznych na świecie - firmy BYD Seal - pojawił się w Europie kilka miesięcy po premierze w Chinach. Ci, którzy spodziewali się przewagi cenowej BYD Seal przewagi cenowej przed Modelem 3 w Chinach, która zostanie powielona w Europie, czeka jednak rozczarowanie.

Ceny dwóch wersji BYD Seal, które zostaną wprowadzone na rynek europejski, zaczynają się od 44 900 euro i 50 990 euro, podczas gdy cena Modelu 3 Highland z napędem nawszystkie koła zaczyna się od 42 990 euro, a cena wersji AWD wynosi 51 990 euro. "BYD SEAL będzie oferowany w Europie w dwóch wersjach wyposażenia, z napędem na tylne koła o mocy 82 kWh i napędem na wszystkie koła, z zasięgiem WLTP od 520 km do 570 km dla wariantu z napędem na wszystkie koła", mówi firma.

Podstawowy RWD Model 3 Highland ma zasięg 513 km w cyklu WLTP, krótszy niż Seal, podczas gdy wersja LR AWD ma zasięg 629 km, według Tesli, czyli więcej niż wersja AWD Seal.

Cena Highlanda w Chinach jest jednak o jedną trzecią niższa niż w Europie i to samo dotyczy Seala. W Chinach Model 3 Highland został zamówiony w przedsprzedaży za równowartość 33 482 euro (35 850 USD) za model podstawowy, znacznie mniej niż kosztuje w Europie. Różnica w cenach modeli BYD Seal o pojemności 82 kWh, które będą sprzedawane w Europie, jest również podobna, a winę za to ponoszą cła importowe i inne wydatki.

Krótko mówiąc, BYD Seal nie ma przewagi cenowej przed Model 3 Highland w Europie, więc BYD będzie musiał walczyć z popularnością Tesli jako marki tylko dzięki zaletom samego sedana Seal. To prawda, jest szybszy i bardziej przestronny, a także nieco mocniejszy niż Tesla, ale to rynek zdecyduje, czy dobrze wyposażony Seal może pokonać swojego bezpośredniego konkurenta Model 3 Highland i potężną markę EV Tesli.

Pobierz złącze ścienne Tesla 48A z 24-calowym kablem na Amazon

Ceny i specyfikacje BYD Seal w Europie
Ceny i specyfikacje BYD Seal w Europie

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > Konkurent Tesli Model 3 Highland BYD Seal wprowadzony na rynek europejski w tej samej cenie i z większym zasięgiem
Daniel Zlatev, 2023-09- 8 (Update: 2023-09- 8)